91’lik koca çınar, ‘Yılın Annesi’ seçildi

Denizli Kadın Platformu tarafından ‘Yılın Annesi’ seçilen Sultan Döğüş’ü ziyaret eden Platform Başkanı Gülnur Oymak ve üyeler, 91 yaşındaki Sultan Döğüş’e çiçek takdim etti, teşekkür belgesi sundu.

91’lik koca çınar, ‘Yılın Annesi’ seçildi

Denizli Kadın Platformu, bu yıl 12 Mayıs Pazar Günü kutlanan Anneler Günü etkinlikleri kapsamında ‘Yılın Annesi’ni 91 yaşındaki emekli öğretmen Sultan Döğüş olarak belirledi. Platform Başkanı Gülnur Oymak ve üyeler, Köy Enstitüleri 3’üncü dönem mezunlarından olan 91 yaşındaki emekli öğretmen Sultan Döğüş’ü evinde ziyaret etti. Döğüş’ün elini öpen Başkan Oymak ve beraberindekiler, ziyarette; Döğüş’e teşekkür belgesi, çiçek ve çeşitli hediyeler takdim etti.

Gülnur Oymak, Şadiye Bakkaloğlu, Sultan Döğüş, Fikret Çınar, Firuzan Bayrakçı, Sefa Kavak

“BENİM BİNLERCE ÇOCUĞUM VAR”

Ziyaretten ve ‘Yılın Annesi’ seçilmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Sultan Döğüş; “Çok mutluyum. Yılın annesi olmama çok sevindim. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Benim 4 çocuğum var ancak öğretmenliğimden dolayı, ‘benim binlerce çocuğum var’ diyorum ben. Ben aynı zamanda Köy Enstitüleri 3’üncü dönem mezunuyum. Üstelik kendi memleketim olan Burdur-Yeşilova-Akçaköy’de öğretmenlik yaptım ve köyümde çok güzel çalışmalar yaptım. Köyler bizden çok faydalandı. Köy enstitüleri bir harikaydı. Biz çocuklara okumayı, öğrenmeyi, tatbikatlı olarak öğrenmeyi öğrettik. Atatürk’ü doğumundan itibaren ezberlettik. Yani yetiştirdiğim çocukların hepsi Atatürkçü’dür. Bizim de içimiz dışımız; Atatürk. Biz öyle yetiştik ve her bir yavrumu, öğrencimi de öyle yetiştirdim” diye konuştu.

Baki Döğüş, Sultan Döğüş

“SULTAN HOCAM BİZLER İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Platform Başkanı Gülnur Oymak ise; “Sultan Hocam gerçekten değerli, eşsiz, bulanamaz, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’te Köy Enstitüleri’nden mezun olmuş biridir. Bu kadar değerli olan hocamızı hiç tereddütsüz ‘Yılın Annesi’ seçtik. Milli birlik ve beraberliğimizin olması gereken, Atatürk’ün unutturulmaması gereken bu günlerde hocamız bizim için çok değerliydi. Bu sebeple arkadaşlarımızla birlikte Anneler Günü’nde kendisini ziyaret ettik” dedi.

“GURUR DUYUYORUM”

‘Yılın Annesi’ Sultan Döğüş’ün eşi Baki Döğüş, 64 yıllık eşi ve yol arkadaşı olan Sultan öğretmenin ‘Yılın Annesi’ seçilmesi ile ilgili çok mutlu ve gururlu olduğunu dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER