Abalıoğlu’ndan hayvan yetiştiricilerine eğitim semineri

Abalıoğlu Tarımsal Üretim tarafından ‘Bilinçli yetiştiricilik, verimli ve sağlıklı besleme ile başlar’ ilkesiyle hayvan yetiştiricilerine yönelik yapılan eğitim seminerlerinin 9’uncu durağı Isparta oldu.

Abalıoğlu’ndan hayvan yetiştiricilerine eğitim semineri

Abalıoğlu Tarımsal Üretim tarafından ‘Bilinçli yetiştiricilik, verimli ve sağlıklı besleme ile başlar’ ilkesiyle başlayan yetiştiricilere yönelik eğitim seminerlerine devam ediyor.

Amasya, Çorum, Aksaray, Kayseri, Denizli, Erzincan, Gaziantep ve İzmir’in ardından Isparta’da düzenlenen seminere; çok sayıda yetiştirici katıldı.

Abalım Yem Danışmanı olan İspanya Barselona Özerk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Bilimi ve Gıda Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sergio Calsamiglia’nın ve Abalım Yem çiftlik destek yöneticisi Okan Yavuz’un sunumlarıyla gerçekleşen ‘Besleme Kaynaklı Metabolik Hastalıklar’ ve ‘Sıcaklık Stresi Yönetimi’ konulu seminerde; yüksek verime ulaşmak için yemlerin uygun kullanımının ve doğru rasyon hazırlamanın önemine dikkat çekildi.

Hayvanların besin ihtiyacının yeterince karşılanamadığı ya da beslemenin doğru yapılmadığı durumlarda oluşabilecek metabolik hastalıkları önlemek için doğru beslemeye yönelik teknik bilgilerin verildiği seminerde, ayrıca yaz aylarında verimliliği azaltan bir faktör olan sıcaklık stresine karşı alınabilecek önlemler anlatıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER