ABD VE İSRAİL BAYRAĞI YAKARAK KUDÜS'E SAHİP ÇIKTILAR

ABD VE İSRAİL BAYRAĞI YAKARAK KUDÜS'E SAHİP ÇIKTILAR

Büyük Birlik Partisi Pamukkale İlçe Teşkilatı ve Alperen Ocakları Ortaöğretim Teşkilatı 15 Temmuz Şehitleri Delikliçınar Meydanı’nda ‘Kudüs’e sahip çık’ protestosu düzenledi. Bildiri okuyan teşkilat üyeleri sloganlar eşliğinde ABD ve İsrail bayraklarını yere sererek önce üzerine bastı, ardından ateşe verdi.

Tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de Kudüs’e sahip çıkmak adına protestolar düzenlenmeye devam ediyor. Bu kapsamda; Büyük Birlik Partisi Pamukkale İlçe Teşkilatı ve Alperen Ocakları Ortaöğretim Teşkilatı 15 Temmuz Şehitleri Delikliçınar Meydanı’nda ‘Kudüs’e sahip çık’ protestosu düzenledi. Basın bildirisi okuyan teşkilat üyeleri, ellerinde pankartlar tutarak sloganlar attı. Ardından yere ABD ve İsrail bayrağı serildi. Üyeler bayrakların önce üzerine bastı, sonra da tekbirler eşliğinde yaktı.

 “HAKSIZLIK VE ADALETSİZLİĞE SESSİZ KALMAMALIYIZ”
“Filistin’e yapılan haksızlık ve adaletsizliğe sessiz kalmamalıyız” diyen Büyük Birlik Partisi Pamukkale İlçe Teşkilatı Başkanı Hasan Urcu sözlerinin devamında; “İşgalci İsrail ve emperyalist ABD’nin Kudüs üzerindeki alçak emellerinin asla kabul edilebilir bir yanı yoktur. Bugün sadece bizim değil, tüm İslam dünyasının kırmızı çizgisi olarak ifade edilmesi gereken Kudüs üzerinden, haç ile hilalin kavgası tekrar gün yüzüne çıkartılmıştır. Sözde dost görünen ABD Hükümeti’nin gerçek yüzü, çok geçmeden yeniden gün ışığında kendisini göstermiştir. Bilinmelidir ki; bu dava sadece Filistin’in davası değildir. Bu dava ezelden başlayıp ebede kadar sürecek olan, Hakk’ın davasıdır” ifadelerini kullandı.

 “KUDÜS BİZİM KANAYAN YARAMIZ”
Kudüs’ün tüm Müslümanların kanayan yarası olduğunu vurgulayan Alperen Ocakları Ortaöğretim Teşkilatı Başkanı Furkan Gezer; “ Tüm Müslüman ülkelerin bir ve beraber olarak Kudüs’e sahip çıkması ve en sert şekilde tepkilerini ortaya koyması gerekmektedir. Kudüs bizim kanayan yaramızdır. ABD Başkanı Trump’a da seslenmek istiyorum. Ateşle oynamaya kalkma! Bu ateş seni de senin çok güvendiğin İsrail’i de yakmaya yeter” dedi.

 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211