“ABD'YE KARŞI ÜLKEMİZİ SAVUNACAĞIZ”

ABD’nin Türkiye'ye yönelik yaptırım kararları üzerine açıklama yapan Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, “ABD'ye karşı ülkemizi savunacağız” dedi.

ABD’nin Türkiye'ye yönelik yaptırım kararları üzerine açıklama yapan Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, “ABD'ye karşı ülkemizi savunacağız” dedi.HABER MERKEZİÇivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, ABD’nin Türkiye'ye yönelik yaptırım kararları üzerine yazılı basın açıklamasında bulundu. Başkan Güven, “Ülke olarak olarak olağanüstü dönemlerden geçiyoruz. ABD yaptırımlar yoluyla bizleri dize getirmek istemektedir. Bu yaptırımların sınırı yoktur. ABD;15 Temmuz'da Türkiye'yi savaş ilan etmiş fakat vatanperverlerin mücadelesi ile bu işgal girişimi başarısızlığa uğramıştır. Arkasından ABD; İŞİD üzerinden tehditlerine devam etmiş, Fırat Kalkanı Operasyonu ile bu tehdit geri püskürtülmüştür. Diğer taraftan gözümüzün içine baka baka Türkiye'nin düşmanı olan PYD/PKK oluşumlarını silahlandırmış üzerimize salmış yine Kahraman Mehmetçiğimizin operasyonları ile ezilmiştir. Türk Ordusu kazanmıştır. ABD üst üste kaybetmiştir. ABD'ye karşı ülkemizi savunacağız” dedi.

“DOLAR 10 TL OLSADA TÜRK DEVLETİ GERİ ADIM ATMAYACAKTIR”
Başkan Güven, şunları aktardı: “ABD terörle, darbe girişimiyle teslim almayı beceremediği, yenilgi üzerine yenilgi aldığı Türkiye'de şimdide, ekonomik yollardan teslim almayı amaçlamaktadır. Fakat Dolar 10 TL olsa bile Türk devleti geri adım atmayacaktır. Boyun eğmeyecektir. ABD bizlerden siyasi tavizler istemektedir. Bizlerin bu tavizleri uygulamaya kalkmamız mümkün değildir. Bu tavizler; Rahip'den başlamaktadır, Türkiye'nin parçalanmasına kadar gitmektedir. Rahip olayı sadece tavizlerden bir tanesidir. Olayın arkasında çok büyük tehditler var. ABD istediği tavizlerde Türkiye paramparça olur. Bu tehditlerin saldırıların nereye varacağı açıktır. Bizlerin bu tavizleri yerine getirmemiz mümkün değil. Bu tehditlerin ucu bucağı yoktur.”

“TÜRKİYE'NİN SAVUNMASI ÇİVRİL'DEN BAŞLAR”
Türkiye’nin bütün kuvvetleri ile beraber direneceğinden söz eden Başkan Güven, “Hepimiz bunun için mücadele edeceğiz. Sizlerden sağ-sol ayrımı yapmadan, şu görüş bu görüş ayrımı yapmadan devletimiz ve milletimiz için kararlı olmanızı istiyorum. Çok hassas bir süreçteyiz. Daha önce bahsettiğim gibi hepimiz bir Mustafa Kemal, Celal Bayar, bir Kazım Karabekir bir Erdoğan gibi olacağız.
Bu farklı görüşlerden insanları silah arkadaşlığı yapan neden vatan millet kaygısıydı. Bizlerde bugün böyle olacağız. Hepimiz böyle olacağız. Birlik ve beraberlik içinde olacağız. Türkiye'yi koruyup kollayacaksak bu görevi Çivril'den başlayacağız . ‘Türkiye'nin savunması Çivril’den başlar’ bilinci hareket edeceğiz. Sizlerden bunu istiyorum. Önümüz açıktır. Büyük millet boyun eğmeyecektir” iye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER