ABD’deki Denizlili Prof. Dr. Alayont’a 'Üstün Hizmet Ödülü'

ABD’nin Michigan eyaletindeki Grand Valley State Üniversitesi Matematik Bölümü’nün Denizlili Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feryal Alayont, üniversite tarafından ‘Üstün Hizmet Madalyası’ ile ödüllendirildi.

ABD’deki Denizlili Prof. Dr. Alayont’a 'Üstün Hizmet Ödülü'

Ablasının ödül almasının ardından sosyal medya hesabından mesaj yayımlayan Mimarlar Odası Denizli Şubesi Başkanı Serdar Alayont, “Başarıları ile bizleri daima gururlandıran ablamı tekrar tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

ABD’nin Michigan eyaletindeki Grand Valley State Üniversitesi’nde matematik alanında çalışmalar yapan Denizlili Prof. Dr. Feryal Alayont, büyük bir başarıya imza attı. Üniversite matematik bölümünde sayı teorisi ve fonksiyonlar üzerine çalışma yapan Prof. Dr. Alayont, üniversitenin her yıl verdiği ‘Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görüldü. Prof. Dr. Alayont; ödülü, üniversitede düzenlenen törenle aldı. Ablasının ödül almasının ardından sosyal medya hesabından mesaj yayımlayan Mimarlar Odası Denizli Şube Başkanı Mehmet Serdar Alayont; “ABD'de Grand Valley State University'de öğretim üyesi olarak görev yapan ablam Prof. Dr. Feryal Alayont’a görev yaptığı üniversite tarafından 'Üstün Hizmet Ödülü' verildi. Başarıları ile bizleri daima gururlandıran ablamı tekrar tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER