Abdülkadir Uslu’ya birincilik ödülü

Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği (YAZ-AR-BİR) Genel Başkanı Abdülkadir Uslu’ya, merkezi Samsun’da bulunan Kültür Sanat Etkinliklerini Destekleme Derneği’nin düzenlediği “Deniz Öyküleri Ulusal Öykü Yarışması’nda “Parlak Gözlü Yavru Kılıç Balığı” adlı öyküsü birincilik getirdi.

Abdülkadir Uslu’ya birincilik ödülü

“Yüreğe Dokunan Kadınlar" adına merkezi Samsun’da bulunan Kültür Sanat Etkinliklerini Destekleme Derneği (KÜSADER) tarafından düzenlenen “Deniz Öyküleri Ulusal Öykü Yarışması”nın sonuçları açıklandı.

Kültür Sanat Etkinliklerini Destekleme Derneği’nin seçici kurulunda görev yapan öykü yazarı Gülseren Akdaş, öykü yazarı Meral Kutluğ İlsever, öykü yazarı Emine Azboz, öykü yazarı Emine Emiral, öykü yazarı Arslan Bayır, yaptığı değerlendirme sonucu; birincilik ödülünü Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği (YAZ-AR-BİR) Genel Başkanı Abdülkadir Uslu’ya, “Parlak Gözlü Yavru Kılıç Balığı” adlı öyküsüne layık gördü.

YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Abdülkadir Uslu,“Yüreğe Dokunan Kadınlar adına KÜSADER tarafından düzenlenen “Deniz Öyküleri” konulu, ulusal öykü yarışmasında ‘PARLAK GÖZLÜ YAVRU KILIÇ BALIĞI’ adlı öykümle BİRİNCİLİK ödülü aldığımı öğrendim. Dünya Öykü Gününde böyle güzel bir haber almam beni memnun etti.” Diye konuştu.

Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği (YAZ-AR-BİR) Genel Başkanı Abdülkadir Uslu’nun kısa öykü yarışmalarından beş ödülü bulunuyor. Bu arada, “Aydınlık Sineması” öykü kitabı ile “2016-1. Arif Baş Öykü Kitabı 3. Ödülü ” nü aldı. 2009-2014 döneminde Denizli’nin Tavas İlçesi’ne bağlı Kızılcabölük Belediye Başkanlığı da yapan Abdülkadir Uslu’nun üçü öykü kitabı olmak üzere yayınlanmış dokuz kitabı var

Öykü Yarışması Koordinatörü KÜSADER Başkanı Gülseren Akdaş tarafından yapılan açıklamaya göre ödül sıralaması şu şekilde oluştu:

1. lik Ödülü: Abdülkadir Uslu (Parlak Gözlü Yavru Kılıç Balığı).

2.lik Ödülü: Nevra Çağlayan (Yarım Kalan Öykü) ve Halil Ayhan (Çakıl Taşları).

3.lük Ödülü: Elif Yavaş (Sarıkızın Deniz Öyküsü) ve Serpil Kaya (Rüzgardan İzler).

4.lük Ödülü: Emine Coruk (Umuda Yolculuk) ve İbrahim Şaşma (Gülkibar Dokunuşlar)

Mansiyonlar: Yahya Bilican (Tuzlu Su), Neslihan Kanuncu Seçkin (Yaralı Güvercin), Fatma Özger Bilgiç (Akdeniz Büyüdür), Hatice Altunay (Mavinin Tutku Oyunu), Leyla Salbaş Erdoğan (Çaresizlikten Doğan Çare),Hüsamettin Tat (Sessiz Akan Gözyaşları)

Ödül töreni önümüzdeki günlerde Samsun’da yapılacak.

.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER