Acıpayam 4 saatliğine bir başka güzel oldu

Korona virüs önlemleri kapsamında 13 Mayıs 2020 Çarşamba Günü için 11.00 ile 15.00 saatleri arasında dışarı çıkmaları izin verilen çocuklar, 4 saatliğinde gönüllerince eğlendi. Acıpayam’da çocukların parklara akın etmesiyle ilçedeki parklarda çocuk sesleri yankılandı.

Acıpayam 4 saatliğine bir başka güzel oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta yapılan kabine toplantısının ardından normalleşme sürecini açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, korona virüs önlemleri kapsamında devam eden 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma izninin olacağını açıklamıştı.

13 Mayıs 2020 Çarşamba Günü için 11.00 ile 15.00 saatleri arasında dışarı çıkmaları izin verilen 0-14 yaş grubu çocuklar, yaklaşık 1,5 aylık bir kısıtlamanın ardından ilk kez sokağa çıkma sevincini yaşadı.

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde 4 saatliğine evlerinden dışarı çıkan çocuklar, parklara akın etti. Aileleri ile birlikte parkları dolduran çocuklar, gönüllerince eğlendi. Çocukların parklara akın etmesiyle ilçedeki parklarda çocuk sesleri yankılandı. Belediyenin zabıta ekipleri de ailelerine ve çocuklara maske dağıttı. Ayrıca çocuklara dezenfekte ederek çeşitli oyuncaklar hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221