Acıpayam'a kaymakam atandı

Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer’in emekliliğe ayrılmasının ardından bir süredir yürütülen Acıpayam Kaymakamlığına; Kahramanmaraş’ın Türkoğlu Kaymakamı Gürbüz Saltaş atandı.

Acıpayam'a kaymakam atandı

Kaymakam Ali Şanlıer’in emekliliğe ayrılmasının ardından bir süredir Miraç Akbulut, tarafından vekaleten yürütülen Acıpayam Kaykamluığı’na atama yapıldı. Kahramanmaraş’ın Türkoğlu Kaymakamı Gürbüz Saltaş, Acıpayam'a atandı. 25 Şubat 1978’de Ardahan’da doğan Saltaş, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1999 yılında mezun olan Saltaş, 2001 yılında SGK da memuriyet hayatına başladı. 2003 yılında Elazığ’ın Palu İlçesi’nde askerlik görevini tamamlayan Saltaş, 2004 yılında Kırklareli Kaymakam adayı olarak Mülki İdare mesleğine başladı. Sırasıyla Sakarya/Karapürçek ve Düzce/Çilimli İlçeleri’nde Kaymakam vekilliklerinde bulun Saltaş, 2007 yılında Kaymakamlık kursunu başarı ile bitirdikten sonra Edirne/Lalapaşa Kaymakamlığına atandı. 2009 yılında Ağrı/Tutak Kaymakamlığı’na atandı. Buradaki görev süresinin bitimine müteakip 2011 yılında Siirt Vali Yardımcılığına atanan Saltaş, 2013-2014 yılları arasında İngiltere’de Essex Üniversitesi’nde Department Of Government Bölümü’nde Political Science alanında Master programını tamamladı. Saltaş, 2015-2018 yılları arasında Antalya/Elmalı Kaymakamı görevini yürüttü.

İçişleri Bakanlığı 01/09/2018 tarih ve 2018/157 sayılı Kararnamesi ile Türkoğlu Kaymakamlığı’na atanan Sn.Gürbüz SALTAŞ, iyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER