Acıpayam Belediyesi’nin projesine TKDK desteği

Acıpayam Belediyesi’nce hazırlanan ‘Acıpayam Koku Bahçesi Rekreasyon Alanı’ projesi Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan (TKDK) hibe almaya hak kazandı.

Acıpayam Belediyesi’nin projesine TKDK desteği

Acıpayam Belediyesi tarafından Ucarı Mahallesi’nde oluşturulması amacıyla 2020 yılı Haziran Ayı içerisinde ‘Acıpayam Koku Bahçesi Rekreasyon Alanı’ projesinin startını verdi.

Kısa sürede 33 bin 200 metrekare alana yapılması planlanan proje kısa sürede tamamlandı ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na (TKDK) başvuru yapıldı. Proje; IPARD-II 9. Başvuru Çağrısı kapsamında TKDK’dan yüzde 55 hibe almaya hak kazandı.

Yapım işleri ve makine ekipman alımı olmak üzere toplam 1 milyon 392 bin 411,13 TL + KDV’ye mal olması beklenen projenin 765 bin 826,11 TL’lik kısmı TKDK tarafından desteklenecek. Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan sosyal medya hesabından çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.  Başkan Şevkan, “Ellerinize sağlık sevgili arkadaşlarım. Proje ekibimizin bir başarısı. Sizden daha nicelerini bekliyoruz. Durmak yok, yolunuz açık olsun. TKDK’ya, önceki müdürümüz ve şimdiki müdürümüze ve çalışma arkadaşlarına da candan teşekkürler” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211