Acıpayam'da gezici kütüphane

Acıpayam Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından özellikle mahallelerdeki çocukların kitapla buluşması için hayata geçirilen ‘Hasan Tahsin Akıncı Gezici Kütüphane’nin açılışı yapıldı. Açılışta ayrıca kitap okuma etkinliği de gerçekleştirildi.

Acıpayam'da gezici kütüphane

Acıpayam Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından özellikle mahallelerdeki çocukların kitapla buluşması için ‘Gezici Kütüphane’ projesi hayata geçirildi. İlçede uzun yıllar öğretmenlik yapıp kütüphane eksikliğini kendi çabalarıyla yaptığı baraka kütüphaneyle Acıpayam’daki ilk kütüphaneyi oluşturun Hasan Tahsin Akıncı’nın adını taşıyan Gezici Kütüphane’nin açılışı yapıldı. Ayrıca açılışta kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi. Eski Hükümet Konağı bahçesinde gerçekleşen açılışa; Acıpayam Kaymakamı Mustafa Gürbüz, Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, İlçe Jandarma Komutanı Üstğm. Yasin Gökçe, İlçe Emniyet Müdürü Alparslan Altuğ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman İzgi, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Özkan Sağun, Belediye Meclis Üyesi ve Engelsiz Yaşam Parkı Sorumlusu Birgül Burhan, daire ve kurum amirleri, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

“EN ÇOK KİTAP OKUYAN ÇOCUKLARA HEDİYELER VERİLECEK”

Açılışta konuşan Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan; ‘’Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen projede köylerimizdeki kütüphaneden uzak kalan çocuklarımızı düşünerek yola çıkıldı. Gezici Kütüphanemiz, mahalle mahalle dolaşarak çocuklarımız, gençlerimiz ve vatandaşlarımızla buluşacak. Görevli arkadaşlarımız çocuklarımıza hem kitap okumayı hem de eğlenceli aktiviteleriyle güzel vakit geçirmelerini sağlayacak. İlerleyen zamanlarda da en çok kitap okuyan çocuklarımıza da çeşitli hediyeler verilecek. Bu projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

“BU TÜR ETKİNLİKLERİN DAHA DA ARTMASI DİLEĞİYLE”

Son çıkan kararnameyle ilçeye atanan ve ilçedeki görevine yeni başlayan Acıpayam Kaymakamı Mustafa Gürbüz; “Göreve başladığım ilk günlerde bu tür etkinliklerin olması şahsımı mutlu etmiştir. Acıpayam İlçemizde bu tür kültürel faaliyetlerde bizler de çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın yanlarında olarak onlarla hem kitap okuyup hem de sohbet etme fırsatı bulacağız. Bu tür etkinliklerin daha da artması dileğiyle, projede emeği geçen başta kıymetli Başkanımız Dr. Hulusi Şevkan olmak üzere çalışma arkadaşlarını kutluyorum” diye konuştu.

İLK ÜYELER KAYMAKAM GÜRBÜZ VE BAŞKAN ŞEVKAN

Hasan Tahsin Akıncı Gezici Kütüphane’nin ilk üyeleri; Kaymakam Gürbüz ve Başkan Şevkan oldu. Acıpayam Belediyesi Hasan Tahsin Akıncı Gezici Kütüphanesi’nde roman, hikaye ve masal olmak üzere yaklaşık 3 bin kitap bulunuyor. Ayrıca çocuklar için çeşitli aktiviteler ile film gösteriminin de yapılacağı kütüphane, çocukların bilişsel ve zihinsel gelişimine de katkı sunacak.

ENERJİSİNİ GÜNEŞTEN ALIYOR

Gezici kütüphane, elektrik ihtiyacını otobüs üzerinde bulunan güneş panellerinden karşılıyor. Gezici kütüphane belirlenen program dahilinde mahalle okulları ve ilçe merkez okullarında çocuklarla 13 Eylül 2021 Pazartesi Günü’nden itibaren yollarda olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER