Acıpayam'da okullar 2 gün tatil edildi!

Acıpayam İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’nden gelen açıklamada; “26 Mart Salı ve 27 Mart Çarşamba günü Acıpayam’da okullar tatil edilmiştir.” denildi.

Acıpayam'da okullar 2 gün tatil edildi!

Artçı sarsıntıların devam etmesi üzerine Acıpayam İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’nden açıklama geldi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"25.03.2019 tarih ve 8 sayılı Acıpayam İlçe Hıfzısıhha Meclis Kararı gereği; Bölgemizde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle İlçemizdeki  özel eğitim kurumları ve özel rehabilitasyon merkezleri dahil tüm okullar 26 Mart 2019 Salı ve 27 Mart 2019 Çarşamba günü tatil edilmiştir. 

Ayrıca tüm kamu  kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personellerimizde  26 Mart 2019 Salı ve 27 Mart 2019 Çarşamba günü izinli sayılmasına karar verilmiştir. Halkımıza saygı ile duyurulur."

Denizli Valisi Hasan Karahan da yaptığı açıklamada, geçen çarşamba meydana gelen depremin ardından artçı sarsıntıların devam ettiğini belirtti.

Depremden sonra ilçede okulların tatil edildiğini hatırlatan Karahan, "Acıpayam'da çocuklarımızın psikolojik olarak etkilenmemesi için okullar salı ve çarşamba günü de tatil edildi. İlgili kurumlar deprem dolayısıyla bölgede çocuklara ve ailelere yönelik psikososyal destek veriyor." ifadelerini kullandı.

Acıpayam ilçesinde 20 Mart'ta yaşanan 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından bugüne kadar bölgede binin üzerinde artçı sarsıntı meydana gelmiş, bu sarsıntıların 42'sinin büyüklüğü 3'ün üzerinde olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211