Acıpayam depreminin çalışmaları değerlendirildi

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde 20 Mart’ta meydana gelen depremin yaralarını sarma çalışmaları devam ediyor. 5,5 ile sarılan Acıpayam’da bu günekadar gerçekleştirilen çalışmaları değerlendirmek amacıyla Denizli Valilisi Hasan Karahan’ın başlanlığında toplantı gerçekleştirildi.

Acıpayam depreminin çalışmaları değerlendirildi

Denizli’nin Acıpayam İlçesi, 20 Mart’ta 5.5 düyüklüğünde depremle sarsıldı.

Yerin 10,76 km derinliğinde meydana gelen depremin ardından bu günekadar gerçekleştirilen çalışmaları değerlendirmek amacıyla toplantı gerçekleştirildi.

Acıpayam Kaymakamlığı’nda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Hasan Karahan, İlça Kaymakamı Ali Şanlıer, Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Büyüksoy, AFAD İl Müdürü Ali Etiz katıldı.

Toplantıya başkanlık eden Vali Hasan Karahan, depremzedelerin yaralarının sarılması için çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.

Vali Karahan; “İçişleri Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili Bakanlıklarımızla gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Gayretimiz bölgedeki depremzede vatandaşlarımızın hiç mağduriyet yaşamadan normal yaşantılarını sürdürülebilir duruma gelmeleridir” dedi.

Vali Karahan’ıun konuşmasının ardından AFAD ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, ilçede meydana gelen deprem ile ilgili olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193