“Acıpayam depreminin üzerinden 1 yıl geçti, yaralar hala sarılmadı”

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde 20 Mart 2019’da meydana gelen 5.5’lik depremin 1’inci yılında yazılı basın açıklaması yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, “Acıpayam depreminin ardından bir yıl geçti ve yaralar sarılmadı. Acıpayam halkı hala depremin hasarlarıyla uğraşıyor” dedi.

“Acıpayam depreminin üzerinden 1 yıl geçti, yaralar hala sarılmadı”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Acıpayam’da 20 Mart 2019’da meydana gelen 5.5’lik depremin 1’inci yılında yazılı basın açıklamasında bulundu. Acıpayam depreminin üstünden 1 yıl geçtiğini belirten Karaca; “Acıpayam depreminin ardından bir yıl geçti ve yaralar sarılmadı. 1 yıldır destek bekleyen ve üvey evlat muamelesi gördüğünü söyleyen Acıpayam halkı bu kışı konteynerlarda, zor koşullarda, en temel ihtiyaçlarından yoksun bir şekilde geçirmek zorunda kaldı. Ülkemizde yaşanan doğal afetlerin ardından korona virüsünün yayılmaya başlaması; depremin travmasını atlatamamış, ekonomik olarak belini doğrultamamış, hanelerine kavuşamamış Acıpayam halkına ödetilen faturayı ikiye katladı. Acıpayam halkı hala depremin hasarlarıyla uğraşıyor” dedi.

“ACIPAYAMLILARIN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Acıpayamlı depremzedelerimizin sesi olmaya devam edeceğinin altını çizen Karaca, şunları söyledi: “TBMM bünyesinde verdiğimiz soru önergeleri araştırma önergeleri, yasa teklifleri ile Acıpayam depreminin gündemde kalmasına ve ihtiyaçların karşılanmasına katkı sunduk. Kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle görevlerini gecikmeksizin yapmaları ve mağduriyetlerin önlenmesine dair girişimlerimiz ve çabamız ile TBMM’de Acıpayam ile ilgili verdiğimiz yasa teklifinin kabul edilmesiyle Acıpayamlı hemşehrilerimizin yaralarını bir nebze olsun sarmaya gayret ettik.”

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221