Acıpayam Kanyonu çalışmaları hız kazandı

Acıpayam Belediyesi tarafından başlanan ve ilçeye 40 kilometre uzaklıktaki Acıpayam Kanyonu’ndaki çalışmalar hız kazandı.

Acıpayam Kanyonu çalışmaları hız kazandı

İlçeye 40 kilometre uzaklıktaki Olukbaşı ve Benlik Mahalleleri arasında bulunan Acıpayam kanyonunda çalışmalar hız kasandı. Acıpayam Belediyesi’nce başlatılan çalışmalar kapsamında; yürüyüş yollarının yanı sıra kafe, restoran, sosyal yaşam alanları gibi temel ihtiyaçların karşılanabileceği alanlar inşa ediliyor. Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan,  ilçe Kaymakamı Gürbüz Saltaş, Çameli Kaymakamı Kerem Yenigün, Çavdır Kaymakamı Mustafa Nevzat Mercan, İl Turizm ve Kültür Müdürü Turhan Veli Akyol, İl Müze Müdürü Nail Uyar, İl Kütüphane Müdürü Hasan Ersoy, İlçe Jandarma Komutanı ÜsteğmenYasin Gökçe, İlçe Emniyet Müdürü Alparslan Altuğ, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve belediye personeli ile birlikte incelemelerde bulundu.

“MAYIS AYINA DOĞRU AÇACAĞIZ"

Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Şevkan; “Kanyonumuz eşine az rastlanır güzellikte. Bir aksilik olmazsa mayıs ayına doğru açacağız. Yerli ve yabancı turistler kentin stresli ortamından kaçarak buraya akın edecekler. Burada yürüyüş, dağcılık gibi doğa sporu yapılabilecek. İlçe turizmimize çok büyük katkılar sağlayacak Acıpayam Kanyonumuzun düzenleme çalışmaları hızla devam ediyor. Çalışmaların başında olan Erkan Hocam ve belediye çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Acıpayamımızın her bir mahallesinde sizin alın teriniz ve çalışmalarınız var. Bir sevdadır Acıpayam” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER