Acıpayam Kapalı Spor Salonu’nun temeli atıldı

20 Mart 2019’da yaşanan deprem sonucunda ağır hasarlı olduğu tespit edilen ve Acıpayam Belediyesi’nde yıkımı gerçekleştirilen Acıpayam Kapalı Spor Salonu’nun temeli düzenlenen törenle atıldı. 2 bin metrekare üzerine yapılacak olan spor salonunun yapımını ise Akça Şirketler Topluluğu üstlendi.

Acıpayam İlçesi’nde 20 Mart 2019’da 5,5 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, çok sayıda bina hasar görmüştü. Depremde ağır hasar alan Acıpayam Kapalı Spor Salonu, yapılan değerlendirmeler sonucunda Acıpayam Belediyesi’nce yıkıldı. Yıkılan kapalı spor salonunun yerine 500 kişilik yeni spor salonu yapılması için çalışmalar başlandı. Yapımını Akça Şirketler Topluluğu’nun üstlendiği yeni kapalı spor salonunun temeli, düzenlenen törenle atıldı.

Törene; Acıpayam Kaymakamı Mustafa Gürbüz, Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, Akça Şirketler Topluluğu İnşaat İşleri Taahhüt Yöneticileri; Serkan Akça ile Gökhan Akça da katıldı. Yeni spor salonu hakkında bilgiler veren Şantiye Şefi Onur Subay, “Binamız, 2 bin metrekareye oturuyor. 500 kişilik bir proje. 1 yıl gibi bir sürede tamamlanıp, teslim edilecek. Binanın taşıyıcı sistemi betonarme, çatısı çelik sistem olacak. Temel de bin metrekaresi radye temel, kalan bin metrekaresi sürekli temel olacak. İnşallah bu şekilde yapıp bitireceğiz” dedi.

“ÇOK MUTLUYUZ VE GURURLUYUZ”

İlçenin güzel bir eser kazanacağını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan; “20 Mart 2019 depreminde ne yazık ki Acıpayam bir darbe almıştı. O yerlerden bir tanesi de kapalı spor salonumuzdu. Yıllar önce yapılan ve Acıpayam’ın hizmetine sunulan o kapalı spor salonumuz, ciddi darbe almıştı. Ağır hasarlı hale geldi ve yıkıldı. İnşallah Akça Şirketler Gurubu’yla beraber gelecek 23 Nisan’a kadar burada 500 kişi kapasiteli bir kapalı spor salonumuz, Acıpayam gençlerine ve çocuklarına sunulmuş olacak. Biz çok mutluyuz, gururluyuz. İnşallah kısa zamanda bitecek. Bir de önümüzdeki yıl, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında inşallah rahmetli Mustafa Kemal Atatürk, arkadaşları ve o dönemin kahramanlarının başlattıkları aydınlanma süreci, ikinci yüzyılda da yine aynı şekilde devam edecek. Devam etsin istiyoruz. Akça Gurubu’na, mühendislere, işçi arkadaşlarımıza ve kendi belediye çalışanlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Buranın imar durumu da baya zaman aldı. O nedenle biraz gecikme oldu ama Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında inşallah Acıpayamlı çocuklarımıza 23 Nisan bayram hediyemiz olacaktır. Acıpayam, 56 bin nüfusa sahip. Büyümeye devam eden, geniş bir ilçemiz. Genç nüfusumuz çok fazla. Özellikle futbol, voleybol, çim hokeyi ve güreş anlamında zengin bir yer. Acıpayam gençlerinin sporla daha çok buluşması gerekiyor ve büyük bir spor salonu olacak” şeklinde ifade etti.

“23 NİSAN’DA TAMAMLANACAK”

Törende konuşan Acıpayam Kaymakamı Mustafa Gürbüz; “Bugün ilçemiz için önemli bir gün. 2019’da yaşanan deprem sonrasında yıkılan spor salonumuz, bugün itibarıyla temeli atılarak hızlı bir şekilde tamamlanacak. Önümüzdeki yıl 23 Nisan’da tamamlanması ve teslim edilmesini bekliyoruz. Bu spor salonumuz çok daha önce tamamlanıp hizmete girecekti. Proje ile alakalı bazı sorunlardan dolayı biraz ertelendi. 23 Nisan tarihi de bizim için tesadüf oldu. İnşallah 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı burada coşkuyla kutlayacağız. Bu yatırımın hayata geçmesinde emeği geçen Belediye Başkanımız, belediye çalışanlarımıza, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Sayın Valimize ve tüm devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bunun gibi yatırımların sayısını artırarak; ilçemizin sosyal ve kültürel hayatını daha da ileriye taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2022, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER