Acıpayam, Uganda Büyükelçisini ağırladı

Uganda'nın Ankara Büyükelçisi Stephen Mubiru ile Makerere Üniversitesi’nden gelen heyet, Acıpayam’a gelerek bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Acıpayam, Uganda Büyükelçisini ağırladı

Uganda'nın Ankara Büyükelçisi Stephen Mubiru, Uganda Antalya Fahri Konsolosu Emek Eker ile Afrika'nın en köklü ve prestijli üniversitelerinden biri olan Makerere Üniversitesi’nden gelen heyet, bir dizi ziyaretler için Acıpayam İlçesi’ne geldi. Heyet, ilk olarak Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan’ı ziyaret etti. Makamda yapılan ziyarette Başkan Şevkan, ilçe hakkında bilgiler aktardı. Başkan Şevkan, Büyükelçi Mubiru’ya ‘Cura’ hediye etti.

“Mutluluk duyduk”

Ziyaretin ardından açıklama yapan Başkan Şevkan; “Uganda'nın Ankara Büyükelçisi Sayın Stephen Mubiru ile Afrika'nın en köklü ve prestijli üniversitelerinden biri olan Makerere Üniversitesi’nden gelen heyeti Belediye Başkanlığımızda ağırlamaktan mutluluk duyduk. Yeşilyuva ayakkabısı, dericiliği, tarım ve hayvancılık konusunda istişarelerde bulunduğumuz heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Bilgi alışverişinde bulundular

Belediye ziyaretinin ardından Büyükelçi Mubiru ve beraberindekiler; Ucarı Göl Park, Atasancak işletmesi ve Yeşilyuva Ayakkabıcılar Sitesi’nde inceleme gezisi yaparak bilgi alışverişinde bulundu. Heyete; Belediye Meclis Üyesi ve Yeşilyuva Ayakkabıcılar Başkanı Arif Alagöz, Belediye Meclis Üyesi Ömer Yalçındağ, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mehmet Karademir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman İzgi, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdurrahman Oymak ve İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Özkan Sağun da eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2021, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER