Acıpayam’da 600 dönümlük alan selden zarar gördü

Mart Ayı’nda 5,5’lik depremle sarsılan Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde, geçtiğimiz hafta yaşanan yağışlar sebebiyle 600 dönüm ekili alan ve seralar zarar gördü. Selden etkilenen bölgeleri ziyaret eden Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, “Tüm ürün telef oldu. Büyük üzüntü yaşıyoruz. Üreticimizin kaybı büyük. Tek tesellimiz can kaybının olmaması” dedi.

Acıpayam’da 600 dönümlük alan selden zarar gördü

20 Mart’ta 5,5 şiddetinde depremle sarsılan Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde geçtiğimiz haftadaki sağanak nedeniyle bazı mahallelerde sel felaketi yaşandı.

Dodurga, Gümüş ve Kumafşarı Mahalleleri’nde sağanak sonrası oluşan sel, bazı ev ve tarım arazilerinde yaklaşık 600 dönüm ekili dikili alan ile bazı ve seralarda zarara yol açtı.

Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, Acıpayam - Tavas Sulama Birliği Başkanı Osman Ejder ve teknik ekip personeli ile birlikte, selden etkilenen bölgeleri ziyaret ederek, genel durum hakkında bilgi aldı.

“ÜRETİCİMİZİN KAYBI BÜYÜK”

Sel nedeniyle bölgedeki tarım alanlarının büyük zarar gördüğünü kaydeden Başkan Şevkan , "İlk belirlemelere göre yaklaşık 600 dönüm sera ve tarım alanı sel suları ve sürüklediği çamurun altında kaldı. Tüm ürün telef oldu. Büyük üzüntü yaşıyoruz. Üreticimizin kaybı büyük. Tek tesellimiz can kaybının olmaması. Doğal bir afet yaşadık. Zararın boyutu yapılan inceleme sonucunda çok daha net ortaya çıkacaktır. Ürün fiyatlarının normalin üstünde seyrettiği bu günlerde üreticimiz tam para kazanmaya başlamışken yaşanan bu felaket üreticinin moralini bozdu. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Çalışmalardan dolayı Acıpayam-Tavas Sulama Birliği Başkanımız Osman Ejder Bey’e, personeline ve belediye personelime teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER