Acıpayam’da 66 konteynerin kurulumu yapıldı

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde 20 Mart’ta yaşanan 5,5’lik depremin ardından ilçede yıkılan evlerin yerine konteynerlerin kurulumuna başlandı. Yaklaşık 160 konteynerin geleceği ilçede ilk etapta 66 konteynerin kurulumu gerçekleştirildi.

Acıpayam’da 66 konteynerin kurulumu yapıldı

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde 20 Mart’ta yaşanan 5,5’lik depremin ardından ilçede yıkılan evlerin yerine konteynerlerin kurulumuna başlandı. Yaklaşık 160 konteynerin geleceği ilçede ilk etapta 66 konteynerin kurulumu gerçekleştirildi. Denizli Valisi Hasan Karahan, depremde evleri zarar gören ve çadırda yaşamlarını sürdüren vatandaşlara daha iyi yaşam sürmeleri için kurulan konteynerleri yerinde incelemek üzere Acıpayam’a gitti. İlk olarak depremde hasar görmesi üzerine başka binada geçici olarak hizmetlerin yürütüldüğü Acıpayam Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Karahan, ilçedeki son durum ve gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

VALİ KARAHAN’DAN TALİMAT

Kaymakamlık ziyaretinin ardından konteyner kurulumu yapılan mahallelerde incelemelerde bulunan Vali Karahan’a; AK Parti Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Nilgün Ök ve Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, AFAD Müdürü Ali Etiz ve Belediye Başkanı Hulusi Şevkan eşlik etti. Depremzede vatandaşlarla yakından ilgilenen Vali Karahan talep ve sorunlarını dinleyerek, kurum müdürlerine vatandaşların mağdur olmaması için depremden etkilenen yerlerde vatandaşların sorunlarının bir an önce çözümlenmesi konusunda gerekli talimatları verdi.

“İLGİLİ BAKANLIKLARIMIZLA GEREKLİ GÖRÜŞMELERİ YAPIYORUZ”

Depremzedelerin yaralarının sarılması için çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Vali Karahan; “İçişleri Bakanlığımız başta olmak üzere ilgili bakanlıklarımızla gerekli görüşmeleri yapıyoruz. Gayretimiz bölgedeki depremzede vatandaşlarımızın hiç mağduriyet yaşamadan normal yaşantılarını sürdürülebilir duruma gelmeleridir. Konteyner kurulumu hızlı bir şekilde devam etmekte olup, vatandaşların geçici barınma sorunları bu yolla çözülmektedir. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden kesin hasar tespit sonuçları geldikçe ihtiyaç sahibi diğer köylere de benzer hizmet gidecektir” dedi.

66 KONTEYNER KURULDU, 98 KONTEYNER DAHA KURULACAK

İçinde tuvalet, banyo ve mutfak bulunan toplam 21 metrekarelik konteynerlerden 27 Nisan 2019 Cumartesi gününden bugüne kadar; Oğuz Mahallesi’nde 21, Ucarı Mahallesi’nde 8, Kırca Mahallesi’nde 23 ve Ovayurt Mahallesi’nde 14 olmak üzere toplam 66 konteyner kurulumu yapıldı. Önümüzdeki günlerde de Apa Mahallesi’nde 78 ve Karahöyük Mahallesi’nde 20 konteyner kurulumunun gerçekleştirileceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER