Acıpayam’da ‘Afed Farkındalık Eğitimi Derneği’ kuruluyor

Acıpayam’da 20 Mart 2019 'da yaşanan depremin ardından, bölgede meydana gelebilecek her türlü doğal ve beşeri afetlere hazır bir toplum bilinci oluşturmak amacıyla ‘Afed Farkındalık Eğitimi Derneği'nin kurulması çalışmalarına başlandı.

Acıpayam’da ‘Afed Farkındalık Eğitimi Derneği’ kuruluyor

Acıpayam İlçesi’nde 20 Mart 2019 'da 5,5 şiddetinde deprem meydana  gelmiş, çok sayıdaki bina kullanılamaz hale gelmişti. İlçede yaşanan depremin ardından, bölgede meydana gelebilecek her türlü doğal ve beşeri afetlere hazır bir toplum bilinci oluşturmak amacıyla ‘Afed Farkındalık Eğitimi Derneği'nin kuruluyor.  Derneğin kurucu üyeleri; Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcıları Selim Akar, Akın Dönmez, Cumhuriyet Ortaokulu Öğretmeni Hayati Kartal, İmam Hatip Ortaokulu Öğretmeni Hüseyin Yavuzer, Kelekçi Çok Programlı Lise Öğretmeni Serkan Emre, Acıpayam Belediyesi personeli Sevil Özer ve Tuğba Fatma Ünlü’den oluşuyor. Derneği kurucu üyeleri, Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan’ı makamında ziyaret etti.

"DESTEK VERECEĞİZ"

Ziyarette konuşan Başkan Şevkan, “2019'da yaşadığımız depremden sonra, bizlerin ve halkımızın daha iyi bilinçlenmesi, herhangi bir doğal afetin tekrar gelmesi ihtimalini göz önünde bulundurursak; değerli Afed Farkındalık Eğitimi Derneği kurucu üyeleri hocalarım ve kardeşlerimizin böyle bir dernek altında toplanmaları bizleri mutlu etmiştir. Kurulacak olan derneğimize Acıpayam Belediyesi olarak sonuna kadar destek vereceğiz. Dernek üyelerimizin her birini ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER