ACIPAYAM'DA AŞIKLAR ATIŞTI

ACIPAYAM'DA AŞIKLAR ATIŞTI

Acıpayam Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 4.’üncüsü düzenlenen olan Âşıklar Bayramı gerçekleştirildi.


Acıpayam Talip Özkan Sanat merkezinde gerçekleşen programa,  Garnizon Komutanı Binbaşı İsmail Güdül, Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, eşi Uz. Dr. Sermin Şevkan, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Erdem, İlçe Emniyet Müdürü Naci Avşar,  Belediye personeli, daire ve kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı. Acıpayam Belediyesi ve Acıpayam’lı Ozan Nihat Sönmez öncülüğünde gerçekleşen  4. Âşıklar Bayramına , Aşık Nuri Şahinoğlu, Aşık Selahattin Kazanoğlu, Aşık Ensar İpekoğlu, Aşık Ali Rıza Ezgi, Aşık Yaşar Demiroğlu, Aşık Osman Feryadi, Aşık Zafer Kazancı, Aşık Muhsin Yaralı, Aşık Peri Hasanova katıldı.

Sunuculuğunu Acıpayam Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı İbrahim Zeren’in yaptığı  4. Acıpayam Aşıklar Bayramında , Âşıklar  kahramanlık türküleri ve atışmalar ile katılımcılardan yoğun alkış aldı. Acıpayam Belediye Başkanı Dr.Hulusi Şevkan yaptığı konuşmada,’’ Öncelikle 4. Bayramımız kutlu olsun. Bu bizim geleneğimizin özü olan sazıyla, sözüyle, türküsüyle inşallah bu âşıklar bayramı hep devam edecek. Tüm Aşıklarımıza bu güzel geceyi bize yaşattıkları için halkım adına teşekkürlerimi sunuyorum’’ dedi. Program sonunda Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, Acıpayam halkı adına Ozan Nihat’a çiçek ve tüm aşıklara plaket ve kitap takdim etti.

OZAN NİHAT’A HACIKURTLAR GENÇLİĞİNDEN DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ
4.Aşıklar Bayramında ayrıca bir sürpriz yaşandı. Acıpayam’lı aşık Ozan Nihat’ın 14 Ekim’de doğum günü olması nedeniyle Acıpayam’a bağlı HacıKurtlar mahallesi gençliği Ozan Nihat için doğum günü pastası hazırlayarak sahnede doğum gününü kutladılar. HacıKurtlar gençliği Ozan Nihat’a çiçek takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER