Acıpayam’da Atık Getirme Merkezi kuruldu

Acıpayam Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ‘Sıfır Atık’ yönetmeliğinde yayınlanan tüm kriterleri yerine getirerek, Atık Getirme Merkezi’ni kurdu.

Acıpayam’da Atık Getirme Merkezi kuruldu

Acıpayam Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ‘Sıfır Atık’ yönetmeliğinde yayınlanan tüm kriterleri yerine getirdi. Onayı alınan ‘Atık Getirme Merkezi, Cumhuriyet Meydanı’nda hizmete sunuldu. Tüm vatandaşların, dönüştürülebilir atıklarını Atık Getirme Merkezi’ne ulaştırabileceklerini söyleyen Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, “Acıpayam Belediyesi olarak Sıfır Atık Projesi kapsamında ‘Atık Getirme Merkezi’ni oluşturduk. Tüm Acıpayamlı kardeşlerimizden daha temiz bir çevre ve gelecek için dönüştürülebilir atıklarını, Cumhuriyet Meydanımızda kurulan Acıpayam Belediyesi Atık Getirme Merkezimize getirmelerini istiyoruz. Atıkların kaynağında ayrıştırılması ve etkin atık yönetimi ile doğal kaynak kullanımının en aza indirilmesi, çevresel kirlilik yükünün azaltılması ve geri dönüşebilir atıkların ekonomiye kazandırılması sağlanacak. Vatandaşlarımızdan isteğimiz evsel atıkları geri dönüşüm atıklarını ayrıştırmaları. Vatandaşlarımız getirdikleri atıkları, Sıfır Atık Projesi kapsamında yetkili firmalara vererek dönüşüm süreci başlayacak. Böylece hem ekonomiye katkı sağlamış hem de çevreyi ve doğayı korumuş olacağız. Bu süreçte çalışmalarını özverili ile sürdüren Sağlık İşleri Müdürü Osman Küçükpehlivan, Çevre Mühendisi Eylül Merve Günay ve tüm çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

“İLÇEMİZİN BELİRLİ NOKTALARINA KURULMAYA DEVAM EDİLECEK"

Acıpayam Belediyesi Çevre Mühendisi Eylül Merve Günay, yaptığı açıklamada ; ‘’İlçemizde ilk olarak Cumhuriyet Meydanımıza kurulumu gerçekleşen ‘Atık Getirme Merkezi’ ilerleyen zamanlarda ilçemizin belirli noktalarına kurulmaya devam edilecek. Kâğıt, plastik, cam, metal (içecek yiyecek kutuları), elektronik atıklar (küçük ev aletleri), pil atıkları, araba aküleri, evlerde kullanılan bitkisel atık yağları vatandaşlarımız getirebilirler. Ayrıca vatandaşlarımız 0258 518 12 22’den Sağlık ve Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ile irtibata geçebilirler” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211