ACIPAYAM'DA TARIMA KADIN ELİ DEĞDİ, 4 PROJE DERECEYE GİRDİ

ACIPAYAM'DA TARIMA KADIN ELİ DEĞDİ, 4 PROJE DERECEYE GİRDİ

Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Koordinatörlüğü’nde hayata geçirilen ‘Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi Programı’ kapsamında dereceye giren 10 proje içerisinde Acıpayam’dan 4 proje yer aldı.

 ‘Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı’ kapsamında 28 Haziran’da Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Koordinatörlüğü’nde Denizli-Uşak-Kütahya İl Müdürlükleri’nin ve düzenlenen girişimcilik eğitimleri sonucunda proje yarışmasına katılarak projeleri ilk 10’a giren kadın çiftçilerin katılımları ile ‘Bölgesel Sertifika Töreni ve Proje Pazarı Açılışı’ düzenlenecek. Acıpayam’dan da girişimcilik eğitimi alan kadınların hazırlamış olduğu 4 proje, ilk 10 proje içerisinde yer aldı. Acıpayam’dan Gülsüm Konar ‘Kara Kovan Bal Üretimi’, Alcı Mahallesi’nden Gülay Özcan ‘Ağaç ve Ahşap İşletmeciliği’, Medine Caner ‘Ege’de Küflü Peynir Üretimi’, Avşar Mahallesi’nden Sevgi Türk ‘Merinos Cinsi Koyun Yetiştiriciliği’ proje ve konuları ile ilk 10’a girme başarısını gösterdi.

ÖDÜL TÖRENİ ANEMON OTEL’DE
Denizli –Uşak ve Kütahya İlleri’nin katılımıyla düzenlenecek olan ‘Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı Bölgesel Sertifika Töreni ve Proje Pazarı’ açılışı; 28 Haziran Perşembe saat 10:30’da Anemon Otel’de yapılacak. Acıpayam Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdurahman Oymak ve Ziraat Mühendisi Oya Çelik, Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan’ı makamında ziyaret etti. İlçe Müdürü Oymak, 28 Haziran’da yapılacak olan açılışa Başkan Şevkan’ı davet etti.

 

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER