Acıpayam’dan KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’a Yatağan kılıcı hediyesi

Antalya Diplomasi Forumu için geldiği kentte Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensupları ile bir araya gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a Yatağan kılıcı hediye edildi. Denizlili Yunus Bayraktar tarafından hediye edilen kılıcın üzerinde “Ana vatan yavru vatan el ele” yazısı yer aldı.

Acıpayam’dan KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’a Yatağan kılıcı hediyesi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Antalya Diplomasi Forumu için geldiği kentte Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensupları ile bir araya geldi. Cemiyet yönetim kurulu tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Tatar, Basın Müzesi'ni gezdi. Daha sonra ‘Babalar Günü’ dolayısıyla hazırlanan pastayı kesen Tatar’a burada Denizli'nin Acıpayam İlçesi’nden giden Gazeteci ve iş insanı Yunus Bayraktar tarafından üzerinde “Ana vatan yavru vatan el ele” ve Cumhurbaşkanı Tatar’ın yazılı olduğu kılıç hediye edildi.

“Denizli ve Acıpayam’a selamlarını iletti”

2003-22013 yılları arasında KKTC’de yaşadığını dile getiren Bayraktar; “Cumhurbaşkanı Tatar ile Kıbrıs’ta yaşadığım dönemden tanıyorum. Başbakanlığı döneminde ise kendisini makamında ziyaret etme fırsatı yakalamıştım. Cumhurbaşkanımızın Antalya’ya geleceğini öğrendiğimde çok mutlu oldum. Osmanlı döneminden bu yana kılıçlarıyla ünlü olan Yatağan Mahallemizden Cumhurbaşkanımıza özel olarak kılıç yaptırdım. Eşim Satiye ve oğlum Mehmet Bayraktar ile Cumhurbaşkanımız Tatar’a hediye ettik. Cumhurbaşkanımız, çok mutlu oldu. Denizli ve Acıpayam’a selamlarını iletti” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER