Acıpayam’ın küçük ‘Cennet’i; Ucarı Göleti

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’ndeki Ucarı Göleti, rekreasyon alanı doğa severlerin ilgi odağı olmaya devam ederken, gölet özellikle gün batımındaki eşsiz manzarası ile fotoğraf meraklılarının ilgisi olmaya devam ediyor.

Acıpayam’ın küçük ‘Cennet’i; Ucarı Göleti

Denizli kent merkezinde yaklaşık 60 kilometre (km) mesafedeki Ucarı Göleti, eşsiz manzarası ile adeta büyülüyor. Geçtiğimiz aylarda Acıpayam İlçesi’nde meydana gelen 5,5 depremden en çok etkilenen yerlerden birisi olan Ucarı Mahallesi’nde yer alan gölet, özellikle hafta sonları şehir dışından gelen misafirlerini ağırlıyor. Gölet Acıpayam İlçesi ile Denizli’nin en önemli doğal güzelliklerinden birisi olarak adeta ziyaretçi akınına uğruyor. Dinlenmek için güzel bir yer arayanların en çok tercih ettiği yerlerden birisi haline gelen Ucarı Göleti, göl ve ağaçlık alanı ile görenleri mest ediyor. Gölet manzarasına karşı, kuş sesleri arasında gezinti yapmak ve piknik yapmak isteyenlerde sıklıkla göleti tercih ediyorlar.

“GÖLETİ BİRÇOK YERDEN ÇIKAN KAYNAK SULARI BESLİYOR”

Gölet hakkında bilgiler veren mahalle sakinlerinden Cevdet Yılmaz, gölete gelen suyun mahallenin farklı yerlerinden çıkan su kaynaklarından oluştuğunu söyledi. Yılmaz, önceki yıllarda köylülerin çabası ile göletin yapıldığını sonrasında ise Denizli Büyükşehir ve Acıpayam Belediyeleri tarafından bölgenin rekreasyon alanı olarak düzenlendiğini ifade etti. Yılmaz, önceden gölet ile tarımsal sulama yapıldığını ancak sonradan kurulan kooperatif ile göletin daha güzel bir hale getirildiğini kaydetti.

“DENİZLİ’NİN EN GÜZEL YERİ”

Göletin özellikle yaz mevsimlerinde çok güzel bir serinlik sağladığını kaydeden Yılmaz, “Buraya gelen insanlar gölette çok rahat ettiklerini ve manzarasını çok beğendiklerini söylüyorlar. Buraya gelenler belediyenin yaptığı tesisleri de kullanıyorlar. Buraya gelenler burasının Denizli’nin en güzel yeri olduğunu söylüyorlar” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER