Acıpayamlı depremzedeler evlerine kavuşuyor

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde 20 Mart’ta yaşanan depremde evlerini kaybeden vatandaşlar için yaptırılan TOKİ Afet Konutlarının Kura Çekiliş Töreni, Denizli Valisi Hasan Karahan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Acıpayamlı depremzedeler evlerine kavuşuyor

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde 20 Mart’ta yaşanan depremde evlerini kaybeden vatandaşlar için yaptırılan TOKİ Afet Konutlarının Kura Çekiliş Töreni yapıldı. Törene; Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Etiz ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Vali Hasan Karahan; “Programı bir ay önceden planladık. Hep birlikte daha geniş katılımla yapacaktık ama kısmet böyle oldu. İnşallah başka vesilelerle güzel günler de paylaşırız. Virüsten dolayı tedbir olarak programı küçülttük ve olabildiğince hızlı bir şekilde kura çekimini tamamlayacağız. Hayırlı olsun, tabii ki o günleri tekrar Allah yaşatmasın. Deprem Afeti zordur. Ama sizlere teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun hakkınızı helal edin. Bu bir yıl zarfında bizlere büyük bir olgunlukla sahip çıktınız, destek oldunuz. Şikâyet etmediniz, sızlanmadınız. Teşekkür ediyoruz gerçekten. Bir yıl az bir süre değil tabi ki ama işte biliyorsunuz bu işler de hemen olmuyor. Pek çok bürokrasi ve yasal düzenlemeyi aştık, kaynak bulduk. TOKİ ile anlaştık, derken bu bir yılı hızlı bir şekilde aslında her günümüzü dolu dolu yaşadık. Ama biz bunun bu kadar geç olmasını istemiyorduk. Fakat sistem böyle. İnşallah 1-2 ay içinde evlerinize taşınma imkânı olacak. Hayırlı ve uğurlu olsun. Güle güle oturun” dedi.

“EVİNİ YAPANA YARDIM KAPSAMINDA OLAN VATANDAŞLARIMIZ DA VAR”

Yaklaşık 130 hak sahibi ile kura çekimi gerçekleştirildiğini belirten Vali Karahan; “Evini yapana yardım kapsamında olan vatandaşlarımız da var. Onlara da diyoruz ki eğer fikir değiştirirseniz sizler için de yeterli kontenjan ayırdık, sizler için de TOKİ’deki konutlarımızdan yeterince yer ayrıldı. Şartları ve fiyatları çok uygun. Uzun vadeli 700-800 TL aylık ödeme ile. Sabit ödeme şeklinde olacağı için de çok avantajlı. Özellikle hala kararsız olan vatandaşlarımıza sizlerin aracılığı ile duyuruyoruz. Tekrar hayırlı olsun. Allah kötü günler göstermesin. 2020 biraz zahmetli başladı. İnşallah sonu hayırlı olur. Tekrar hayırlı olsun” dedi. Konuşmaların ardından TOKİ Afet Konutlarının kura çekilişi gerçekleştirildi. Daha sonra Vali Karahan ve diğer protokol üyeleri, TOKİ Afet Konutlarını gezerek incelemelerde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 16:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221