Acıpayamlı depremzedelerden Elazığlı depremzelere destek

20 Mart 2019’da 5,5 ile sarsılan Denizli’nin Acıpayam İlçesi, 24 Ocak Cuma saat 20.55’de 6.8 büyüklüğünde deprem yaşayan Elazığlı depremzedeler için seferber oldu.

Acıpayamlı depremzedelerden Elazığlı depremzelere destek

Denizli’nin Acıpayam İlçesi, 24 Ocak Cuma saat 20.55’de Elazığ’da 6.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem nedeniyle seferber oldu.

Acıpayam Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından deprem bölgesine yardım kampanyası düzenlendi.

İlçedeki Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan yardım çadırında kışlık giyecek, ayakkabı, bebek bezi ve battaniye gibi ihtiyaçlar toplandı. Yardımlar, bugün Elazığ’a doğru yola çıktı.

Konuya İlişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, “Gün, birlik günüdür. Kaymakamlığımız ve Belediyemiz milletimizin emrindedir. Kardeşlerimize kışlık giyecek, ayakkabı, çocuk bezi ve battaniyeden oluşan yardım malzemeleri gönderiyoruz. Teşekkürler Acıpayam, geçmiş olsun Elazığ ve Malatya. Cumartesi sabah saatlerinden bu yana Deprem bölgemize yardımlarını esirgemeyen tüm hemşehrilerimize yürekten teşekkür ediyoruz. Depremin ne olduğunu çok derinden bilen halkımız depremzede kardeşlerimizin yanındadır” dedi. Denizli'nin Acıpayam İlçesi, 20 Mart 2019’da 5,5 büyüklüğünde depremle sarsılmıştı. Sarsıntı yerin 11,36 kilometre derinliğinde meydana gelmişti. Depremde 22 kişi yaralanırken, 155 ev yıkılmıştı. Öte yandan 355 yapıda ise hasar tespit edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER