Acıpayamlı depremzedelere Ramazan yardımı

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’ndeki depremzedelere yönelik, Yassıhüyüklüler Derneği Kurucu Başkanı ve emekli Astsubay Ramazan Kanlık koordinatörlüğünde, Ramazan paketi yardımı yapıldı.

Acıpayamlı depremzedelere Ramazan yardımı

20 Mart 2019’da Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, deprem nedeniyle çok sayıda evde hasar meydana gelmişti.

Yassıhüyüklüler Derneği Kurucu Başkanı ve emekli Astsubay Ramazan Kanlık, Ramazan Ayı nedeniyle ilçedeki depremzedelere yardım projesi başlattı.

Kanlık tarafından başlatılan projeye; Denizli Sanayi Odası (DSO), Türk silahlı Kuvvetleri Çankırı Astsubay Hazırlama Okulu 1984 Mezunları, 1985’li Astsubaylar, Denizli Rotary Kulübü Başkanı Gülin Coşkun, Kumafşarlılar Derneği Başkanı Ramazan Avşar, İstanbul’da Avukatlık yapan Denizlili Şeref Tekelioğlu ile İstanbul Medipol Hastanesi’nden görev yapan Denizlili Prof. Dr. Mutlu Demiray, iş insanı Ergün Polat da destek verdi. Hayırseverlerden toplanan 236 koli yardım paketleri, ihtiyaç sahiplerine verildi. Konu ilişki açıklama yapan Kanlık; “2019 Mart’ında Acıpayam’da meydana gelen depremden sonra, depremzede vatandaşlarımızla sürekli temas halindeydik. Bir STK gönüllüsü olarak her zaman depremzedelere desteklerimizi sürdürdük. Korona virüs ve Ramazan Ayı nedeniyle depremden en çok etkilenen 14 mahallemiz için yardım kampanyası başlattık. Buradan tüm destekçilerimize ve dağıtımda bizlere destek olan  Acıpayam Belediyesi’ne, Acıpayam Belediyesi Encümen Üyesi Ziraat Mühendisi Ertan Başkan’a teşekkürlerimi sunuyorum.  Bayramda da 12 çocuğa bayramlık, oyuncak bebek, araba kitap kırtasiye ürünleri armağan olarak verilecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221