“Ad günün kutlu olsun Başbuğum”

MHP Lideri merhum Alparslan Türkeş’in 103’üncu doğum bugünü edeniyle mesaj yayımlayan MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Ad günün kutlu olsun Başbuğum” dedi.

“Ad günün kutlu olsun Başbuğum”

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, MHP’nin kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş'in 103’üncü doğum günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan yılmaz, mesajında; “Başbuğumuz Merhum Alparslan Türkeş Bey; hiçbir güçlüğe teslim olmadan, azim ve kararlılıkla yürüttüğü kutsal dava neticesinde hareketimizi üç hilalli sembolüne kavuşturmuştur. Ülkücü ve Milliyetçi Hareket onun liderliği vasıtası ile zorlu süreçleri aşarak günümüze ulaşmıştır. Kalbi vatan ve millet aşkı ile çarpan Başbuğumuzun önderliğinde başlatılan bu mukaddes yürüyüş, zaman içerisinde köklenerek bugün vazgeçilmez bir siyasi hareket, devletimizin bekasına teminat vazifesine haiz bir güç haline gelmiştir. Başbuğumuzun liderliği ile geçen zorlu yıllarda ülkemiz için çekilen çile ve yaşanan meşakkat; onurlu bir mücadeleye dönüşmüştür. Türk milliyetçiliği yine Başbuğumuzun öngörüleri ile siyasallaşmaya başlamış; milletimizin tertemiz vicdanında hayat bulmuştur. Başbuğumuz, yürekten bağlandığı Türklük sevdası uğruna, her türlü meşakkati göze alan ve yaşayan, çelikten iradesi ve sarsılmaz azmi ile hiçbir tereddüt belirtisi göstermeyen tam bir inanç timsalidir. Ülkemizin milli menfaatleri söz konusu olduğu takdirde; siyaset üstü düşünme yetisini ortaya koymuş ve hiçbir fedekarlıktan çekinmemiştir. Merhum Türkeş Bey’in, devlet adamı vasfı, tarih önünde memleketimizin her yaşadığı zorluk karşısında teyit ve tescil edilmiştir. Sınırları aşan bir zihniyet, siyasal hareketimize yön vermiş, yol tayin etmiştir. Kıbrıs'ta zulme karşı mücadelemizde, Azerbaycan'da milli kahramanlık ruhunda onun öngörü ve Türklük fikriyatının aziz duruşu var. Kapalı Maraş'ın açılması, Dağlık Karabağ Zaferi; hasseten milli bir duruşu dimdik sergilemenin asla vazgeçmenin şerefli sonuçları olarak karşımıza çıkmaktadır. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i doğumunun 103’üncü yıl dönümünde minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Ad günün kutlu olsun Başbuğum” şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211