Adalet Mahallesi’ne yeni pazar yeri

İlçe genelindeki çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Merkezefendi Belediyesi, Adalet Mahallesi’nde hizmet veren pazar yerini yenileyecek.

Adalet Mahallesi’ne yeni pazar yeri

Merkezefendi Belediyesi, ilçe genelindeki çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Adalet Mahallesi’nde hizmet veren pazar yeri yenilenerek üstü kapalı hale getirilecek. İlk kazmanın vurulduğu ve inşaat çalışmalarının başladığı pazar yeri, 3 bin 74 metrekarelik alana yapılacak. Tek katlı pazar yerinde 34 müstahsil ve 63 esnaf tezgahı ile 8 dükkan bulunacak. Pazar yeri inşaatı, altı ay içerisinde tamamlanacak. Yeni pazar yerinin tamamlanmasıyla, hem pazar esnafının hem de vatandaşların olumsuz hava şartlarından etkilenmeyerek rahatça alışveriş yapmaları sağlanacak.

"HER ŞEY MERKEZEFENDİ İÇİN"

Pazar yeri inşaatını en kısa sürede bitireceklerini belirten Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Adalet Mahallemizde bulunan mevcut pazar yerini, planlarımız doğrultusunda yeniliyoruz. Yenilenen pazar yerimizi daha modern bir hale getirerek, üstünü kapatarak hem pazarcı esnafımızın hem de hemşehrilerimizin rahatça alışveriş yapmalarını sağlayacağız. Sıfırdan başlayacak olduğumuz pazar yeri inşaatımızı en kısa sürede tamamlayarak hemşehrilerimizin ve esnafımızın hizmetine açacağız. Her şey Merkezefendi için” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER