'ADALET TECELLİ ETTİ'

'ADALET TECELLİ ETTİ'

Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Naci Öncel, İzmir’de sonuçlanan Şehit Ülkücü  Fırat Yılmaz Çakıroğlu davasını değerlendirdi.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun çözüm sürecinin doğurduğu ihmaller neticesinde şehit edildiğini belirten Ocak Başkanı Öncel, “Merhum şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu sadece eğitim ve öğretim hakkını kullanabilmek adına girmiş olduğu mücadelede gerek Rektörlük gerek özel güvenlik ve hatta ne yazık ki çözüm sürecinin doğurmuş olduğu ihmaller neticesinde o ve onun gibi vatan evlatları yalnız bırakılmıştır. Neticede de Üniversite içerisinde PKK’lı hainler tarafından şehit edilmişti. 20 Şubat 2015’de “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” deyip, olayı karşıt görüş diye ifade edenler yüzünden ülkemiz o günden bu yana birçok acılar çekmiş ve nihayetinde 15 Temmuz ihanet süreci yaşanmıştır. Rahmetli Fıratımız’ın o gün kampüs alanında dinmeyen kanı vicdanlara değebilmiş olsaydı; ihanete varan çözüm sürecini ve üniversitelerde PKK’ya destek veren FETÖ’cü hainleri daha erken fark edebilmeyi sağlayabilir ve birçok kaybın önüne geçilebilirdi” dedi.

“ÜLKÜCÜLER OLDUĞU TESCİL EDİLMİŞTİR”
Mahkemenin aldığı kararla adaletin tecelli ettiğini kaydeden Öncel, “mahkemelerimizce verilen karar neticesinde kavganın karşıt görüşlü öğrenciler arasında yaşanmadığı, taraflardan birinin soysuz ve aşağılık terör örgütü PKK diğerinin ise vatan ve millet için canını siper edip, bir daha geri dönmemek pahasına ileriye atılan Ülkücüler olduğu tescil edilmiştir. Netice itibari ile aşağılık katile terör örgütü üyesi olmak suçundan 15 yıl ve örgüt adına cinayet işlemek suçundan da ağırlaştırılmış müebbet cezası verilmiştir. Aynı zamanda Savcılık, dönemin öğretim kadrosundaki bazı kişiler ile güvenlik elemanları için de terör örgütü üyeliğinden yargılanmasını talep etmiştir. Adalet tecelli etmiştir şüphesiz ki ilahi adalet de tecelli edecektir. Şehidimize Allahtan tekrar rahmet diliyor, sebebiyet veren herkesin de mahkemeler huzurunda cezalarını almalarını diliyorum. Nasıl ki; 880 gündür başta liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey ve Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz olmak üzere tüm Ülkücü camia davanın takipçisi oldu ise bu günden sonra da aynı hassasiyet ve özveri ile bundan sonraki sürecin de takipçisi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211