ADANA'DA İFTARLIK GAZOZ'A ÖDÜL

ADANA'DA İFTARLIK GAZOZ'A ÖDÜL

Gişeye çıktığı günden itibaren salonlarıdolduran, tüm Türkiye’de 1 milyonun üzerinde izleyici kitlesine ulaşan İFTARLIKGAZOZ, 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nde, Adana İzleyici Ödülü’nü aldı.

İnsanı derinden etkileyen çarpıcı öyküsüyle yediden yetmişe her yaştanizleyiciye ulaşan
İFTARLIK GAZOZ’a Adana’dan İzleyici Ödülü geldi. YükselAksu’nun senaryosunu yazıp yönettiği, Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar’ınbaşrollerini paylaştığı film, Adana izleyicisi tarafından gişeden sonrafestivalde de ödüllendirildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından
23. kez düzenlenen Adana FilmFestivali'nin Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi'ndeki ödül törenine,Yüksel Aksu, Cem Yılmaz, filmin ortak yapımcılarından Elif Dağdeviren’lebirlikte oyuncular Ümmü Putgül, Yılmaz Bayraktar, Okan Avcı ve Gün Koperkatıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından verilen ADANAİZLEYİCİ ÖDÜLÜ’nü almak üzere tüm İFTARLIK GAZOZ ekibi sahneye çıktı. İlkkonuşmayı 
Cem Yılmaz’ın yaptığı gecede, Yüksel Aksu;“Bu benim çok sevdiğim bir ödül, halk ödülü almak, gönüllerin ödülünü almakanlamına geliyor. Çok sevindim. Bu ödülü Tarık Akan’a adamak istiyorum çünkühem halkın gönlünde, hem aydınların hem de farklı sosyokültürel katmanlardaherkesin gönlünde çok önemli bir sanatçı olarak bu dünyadan göç etti. Umarımbundan sonra bizim festivallerde de hem jürinin hem de halkın örtüştüğü filmlerara sıra çıkar, işte o zaman klasikleşiceğiz.” dedi. Filmin ortakyapımcısı Elif Dağdeviren; “Yüksel ile beraber sinemada ilködülümüzü, yıllar önce Adana’da İzleyici Ödülü olarak almıştık. Sonrasında filmbol ödüllü bir dünya yolculuğuna çıktı. O yüzden bu ödülün de uğurlu geleceğineinanıyorum. Yüksel Aksu, her zamanki gibi halkla iç içe bir film çekti, buradaaldığımız İzleyici Ödülü’yle film bir kez daha halkla buluşmuş oldu” diyerekAdana seyircisine teşekkür etti.

80 darbesi öncesi Türkiye hallerini Ege’den yola çıkarak anlatan ve darbesonrası günlerde yaşadığımız acılara göndermeler yapan İFTARLIK GAZOZ,ülkemizin geçtiği karanlık ve sancılı günleri samimi, eğlenceli ama bir o kadarda yakıcı şekilde anlatan hikayesiyle vizyona girdiği ilk günden beri 2016’nınüzerinde en çok konuşulan filmi olarak da tarihe geçti.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER