ADAY OLMADILAR, ANCAK EN ÇOK ONLAR ÇALIŞTI

ADAY OLMADILAR, ANCAK EN ÇOK ONLAR ÇALIŞTI

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerine saatler kala siyasi partiler ve adaylar siyasi tanıtım ve propaganda çalışmalarına son fırça darbelerini vururken bu seçim döneminin aday almayıp da, adaylardan dahi çok çalışan isimleri de vardı. Bu isimler kimler miydi? Nihat Zeybekci, Adnan Keskin, Osman Zolan, Melike Basmacı ve Arif Balkanay..

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerine saatler kala siyasi partiler ve adaylar siyasi tanıtım ve propaganda çalışmalarına son fırça darbelerini vururken bu seçim döneminin aday almayıp da, adaylardan dahi çok çalışan isimleri de vardı.

Denizli’de milletvekili adayı olmamalarına rağmen, son 30 gündür bıkmak usanmak bilmeden siyasi çalışma yapan isimlerin başında AK Partili Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile CHP’nin ağır topu eski Bakan ve Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin geliyordu. Bu isimleri, “ön seçim olmadığı için bu seçimde aday değilim” diyen ve milletvekili aday başvurusu yapmayan CHP’li Vekil Melike Basmacı ve AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan takip etti. Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için çok çalışan diğer bir isim ise; CHP’li eski Belediye Başkan Adayı ve Milletvekili Adayı Mimar Arif Balkanay oldu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Denizli AK Parti’nin en fazla çalışan ismi oldu. Bakan Zeybekci; bir yurtdışında, bir başka bir şehirde, bir bakmışsınız Denizli’de ve hatta aynı gün içinde birkaç ilde seçim sürecine katıldı. Ve uykusuz kaldığı seçim mesaileri geçirdi. Denizlili kurt politikacı ve CHP’nin eski ağır toplarından Adnan Keskin ise son 30 gününü Denizli’de seçim bölgesinde geçirdi. Ve gitmedik mahalle ile köy kasaba bırakmadı. Adnan Keskin Çivril çalışmaları sırasında bir ara hızını alamadı ve yanlışlıkla Uşak’ın ilçe ve köylerine girerek, seçim çalışmalarını burada sürdürdü. Keskin, Uşak’ın  Karakışla ve Göceler Köylerinde seçmenlerle görüştü. Bu arada AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, yoğun çalışmalarında Bakan Nihat Zeybekci’yi yalnız bırakmadı ve ekip ruhuyla tüm Denizli’yi adım adım dolaştı. Melike Basmacı ise Denizli ilçe ve mahallelerindeki çalışmaların yanı sıra, sık sık Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’nin gezilerine katılmayı da ihmal etmedi. Öte yandan, CHP’li eski belediye başkan ve milletvekili adayı ve eski Mimarlar Odası Başkanı Arif Balkanay da, aday gösterilmemesini “CHP için çalışmaya devam” açıklaması ile karşılayarak, seçim çalışmalarını kesintisiz sürdüren isimler arasında yer aldı.

Kısacası Denizlili politikacılar; Zeybekci, Keskin, Basmacı, Basmacı, Zolan ve Balkanay bu seçimde aday olmadılar, ancak seçimin en çok çalışanları unvanını çoktan hak ettiler.

MUSTAFA KAYA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211