ADD DENİZLİ ŞUBESİ BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU

Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şubesi, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Şube Başkanı Nihat Çetin dernek tarafından düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgiler aktardı.

ADD DENİZLİ ŞUBESİ BASIN MENSUPLARIYLA BULUŞTU

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Denizli Şubesi tarafından Denizli’de görev yapan basın mensuplarıyla kaynaşma kahvaltısı düzenlendi. Altıntop Mahallesi Eflatun Sokak'taki bir kafede düzenlenen buluşmada dernek üyeleri ve gazeteciler tanıştı. Keyifli sohbetin ve kahvaltının ardından ADD Şube Başkanı Nihat Çetin basın çalışanlarına dernek çalışmaları ve düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgiler verdi. Türkiye'de gazeteciliğin icrası zor bir meslek olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Çetin; “Basınla bir araya gelmeyi uzun süredir planlıyorduk. Türkiye gibi basın özgürlüğünün sıkıntılı olduğu bir ülkede hakikaten gazetecilerin zor şartlar altında bu işi yaptığını biliyoruz. ADD Denizli Şubesi olarak geri planda kalan siz kahramanları ağırlamak ve teşekkür etmek istedik. Toplumun her kesiminde bu ülke için birlikte olmak gerektiğini düşüyoruz. Türkiye'de suç ve özgürlük alanı oldukça değişkendir. Bu konuda sizlerin arkasında olduğumuzu bilmenizi istiyoruz” dedi.

“ADD BİR ŞEMSİYE DERNEKTİR”

“Laik ve çağdaş bir Türkiye için çalışıyoruz” diyen Çetin sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı: “Türkiye'de ADD bir şemsiye dernektir. Bu nedenle halkımız tarafından önemseniyoruz. Bir şey yapılacaksa ADD'nin düşüncesi önemsenir. Bu nedenle bize destek vermek laik sosyal çağdaş Türkiye'ye destek vermektir. Vatandaşlarımızı bize katılamaya davet ediyoruz."

“ETKİNLİKLERİMİZE BÜTÜN HALKIMIZI BEKLERİZ”

Dernek olarak yakın tarihte gerçekleştirecekleri etkinlikleri de aktaran Çetin; “27 Ekim’de Gazeteci-Yazar İletişim Uzmanı Elfin Tataroğlu’nu Denizli’de Esnaf Sarayı’nda ağırlayacağız. Bir kitabı basılıyordu. Eğer yetişirse imza günü yapılacak. Geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz ve yaklaşık 40 bin kişinin katıldığı Cumhuriyet Yürüyüşü’nün organizasyonunda yine önemli bir görev üstleneceğiz. 10 Kasım akşamında, Türk Halk Müziği Koromuzla birlikte Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nde ve Derneğimizde Atatürk’ü Anma etkinliğimiz olacak. Etkinliklerimize bütün halkımızı bekleriz” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA-SERDAR KİRİŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER