ADD’den çocuk istismarlarına tepki

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Denizli Şubesi Gençlik Kurulu ve Denizli Kadın Platformu tarafından çocuk istismarlarına tepki göstermek amacıyla basın açıklaması düzenlendi. Çocuk istismarlarına tepki göstermek adına Denizli Valiliği yanındaki Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması düzenleyen Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Denizli Şubesi Gençlik Kurulu adına konuşan Gençlik Kurulu Başkanı Gamze Karalı; “Türkiye’de çocuk istismarı son 5 yılda yüzde 400 oranında artmıştır. Çocuklara yönelik her türlü istismarın karşısındayız. Koruyamadığımız her çocuk bizim suçumuzdur” dedi.

ADD’den çocuk istismarlarına tepki

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Denizli Şubesi Gençlik Kurulu ve Denizli Kadın Platformu tarafından çocuk istismarlarına tepki göstermek amacıyla basın açıklaması düzenlendi.

Denizli Valiliği yanındaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen açıklamaya; ADD Denizli Şube Başkanı Nihat Çetin, ADD Gençlik Kurulu üyeleri, Denizli Kadın Platformu Dönem Sözcüsü Gülnur Oymak ve platform üyesi kadınlar katıldı.

Açıklamayı okuyan ADD Denizli Şubesi Gençlik Kurulu Başkanı Gamze Karalı; “Türkiye’de çocuk istismarı son 5 yılda yüzde 400 oranında artmıştır. Bunun en önemli nedenleri; giderek yoksullaştırılan halk, cinsiyet eşitsizlikleri, kız çocuklarının okula gönderilmemesi, devletin çocukları koruyan yasa ve kurumlarının olmaması, var olanların yetersiz, işlevsiz ve niteliksiz olması, toplumda çocuğa yeterince değer verilmemesi ve istismar eden kişilere cezaların giderek düşürülmesidir. Çocuklara yönelik yapılan cinsel, zihinsel, fiziksel ve duygusal her türlü istismarın karşısında olduğumuzu, olacağımızı, mağdurların her zaman yanında duracağımızı belirtiyoruz. Koruyamadığımız her çocuk bizim suçumuzdur” dedi. Açıklamanın ardından ellerinde ‘çocuk susar, sen susma’, ‘istismara sessiz kalma’ ve ‘çocuklarımızın düşlerini karanlığa teslim etmeyeceğiz’ yazılı pankart tutan kalabalık, olaysız şekilde dağıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER