ADM VE GDZ ELEKTRİK DAĞITIM, UĞUR YÜKSEL’LE GÜÇ KAZANDI

Aydın, Denizli, Muğla, İzmir ve Manisa’da elektrik dağıtım hizmeti veren ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım şirketlerinin İcra Kurulu Başkanı Uğur Yüksel oldu.

ADM VE GDZ ELEKTRİK DAĞITIM, UĞUR YÜKSEL’LE GÜÇ KAZANDI

Eylül 2011’den bu yana, elektrik dağıtım sektörünü temsil eden Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği’nin (ELDER ) Genel Sekreterliği’ni yürüten Uğur Yüksel, ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak göreve başladı. Enerji, bilişim ve savunma sanayii sektörlerinde 30 yılı aşan deneyime sahip olan Yüksel, iş hayatına 1987 yılında Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayi Müsteşarlığında başladı ve savunma sanayiinde ileri teknoloji geliştirilmesine yönelik projelerde Proje Yöneticisi olarak yer aldı.

2001’de Türkiye’nin ilk tekno parkı olan ODTÜ Teknokent’in kurucu genel müdürlüğünü üstlenen Yüksel, 2008- 2011 yılları arasında, Lotus Enerji’de Türkmenistan’da Enerji Santrali, iletim ve dağıtım hattı projelerinin yürütülmesinde Satın Alma ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yaptı. Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Elektrik Mühendisliği’nde tamamlayan Yüksel, Drexel Üniversitesi’nden (ABD) işletme yüksek lisans derecesine sahip. 5 milyon tüketiciye hizmet veren ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım şirketleri, Yüksel’in tecrübeleri ile Türkiye için stratejik öneme sahip olan elektrik dağıtım sektörüne önemli katkılar sağlayacak ve başarılı performansları katlanarak artacak.  

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER