AFAD uyardı! Denizli'de fırtına!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Denizli için sarı alarm verdi. Denizli'de etkili olacak olan fırtınaya karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuldu.

AFAD uyardı! Denizli'de fırtına!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Denizli için sarı alarm verildi. Yapılan açıklamada, "Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denildi.

Meteoroloji'nin son dakika açıklaması ise şöyle: "Yarın güney ve güneybatı yönlerinden esecek olan rüzgarın; öğle saatlerinden itibaren Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında fırtına(60-75 km/saat), Perşembe günü Marmara, Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun batısı ile Karadeniz’in iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli fırtına (70-100 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir”

AFAD'TAN UYARI!

Denizli'de 27 Şubat 2020 (Perşembe) kuvvetli rüzgar ögle saatlerinden Cuma günü saat (03:00)'e kadar 60-75km/saatte esmesi beklendiginden meydana gelebilecek çatı uçması, ağac ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmesi gibi dikkatli ve tedbirli olunmasi gerekmekte olduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER