AFRİN KAHRAMANLARININ ÇOCUKLARI PAMUKKALE'DE BALON TURU ATTI

AFRİN KAHRAMANLARININ ÇOCUKLARI PAMUKKALE'DE BALON TURU ATTI

Denizli 11.Komando Tugay’ında görevli olup ‘Zeytindalı Harekatı’ kapsamında Suriye’de görev yapan askerlerin çocukları ve eşleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Pamukkale semalarında balon keyfi yaşadı.

Denizli 11.Komando Tugay’ında görevli olup ‘Zeytindalı Harekatı’ kapsamında Suriye’de görev yapan askerlerin çocukları ve eşleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Pamukkale semalarında balonla doğan güneşi karşıladı.

Denizli Valiliği koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen etkinliğe; Vali Yardımcısı Hakkı Ünal, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Şube Müdürü Mustafa Vural, 100. Mehmetçik Ortaokulu Müdürü Ömer Dikbaş, Denizli Merkez Komutanı Piyade Albay Bilal Öztürk ile Suriye’de görevli askerlerin öğrencileri ve eşleri katıldı. Yapılan etkinlikle ilgili yaptığı açıklama yapan Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Özellikle Suriye’de görev yapan 11.Komando Tugay’ında görevli personellerin eş ve çocuklarına yönelik moral ve motivasyonlarının yüksek tutulması amacıyla Pamukkale’de balon uçuş etkinliği düzendik. Lütfi Ege Ortaokulu ile 100.Yıl Mehmetçik Ortaokulu öğrencileri anneleri ile birlikte hayatlarında ilk kez balonla uçmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadı. Turizm cenneti Pamukkalemizi ve Hierapolis’i gökyüzünden izleme fırsatları oldu. 100.Yıl Mehmetçik Ortaokulunda çocukları öğrenim gören balon firması sahibi ailemiz; asker çocuklarının baba özlemlerini biran olsa da unutturabilmek ve sevindirebilmek adına böyle güzel bir organizasyonu gerçekleştirdi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi. Sabahın ilk ışıkları ile başlayan ve yaklaşık 45 dakika süren balon gezisine yaklaşık 73 öğrenci ve anneleri katıldı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER