'AFRİN'DE BAŞLAYAN OPERASYON, MÜNBİÇ' E KAYACAK'

'AFRİN'DE BAŞLAYAN OPERASYON, MÜNBİÇ' E KAYACAK'

Suriye’nin Afrin kentine yönelik ‘Zeytin Dalı Operasyonu’ hakkında konuşan AK Parti Denizli Milletvekili  ve MKYK üyesi Av. Cahit Özkan, Afrin’le başlayan operasyonun Münbiç’e de kayacağını söyledi.

AK Parti Denizli Milletvekili  ve MKYK üyesi Av. Cahit Özkan  gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Afrin'i teröristlerden temizleyerek bölgesel huzuru sağlamak için başlattığımız operasyon başarıyla sürdüğünü belirten Özkan: “ TSK'ya ait birliklerle, Suriyeli kardeşlerimizden oluşan ÖSO kuvvetleri Afrin'i adım adım kontrol altına alıyor. Orası tamamen temizleninceye kadar da operasyon devam edecek. Biz Zeytin Dalı operasyonu ile bölgemiz üzerinde kirli amaçları olan güçlerin, karanlık oyunlarını bozmuş oluyoruz. Afrin’de başlayan operasyon, Münbiç’ e kayacak, sınırlarımız boyunca temizlik devam edecek” dedi.

“BİZİM KİMSENİN TOPRAĞINDA GÖZÜMÜZ YOKTUR”
Teröristlerin kökünü kuruttuktan sonra, o bölgeyi yaşanabilir hale getireceklerini belirten Özkan: “ Ülkemize sığınan 3,5 milyon Suriyeli kardeşimiz vatanlarına dönsün, huzur içinde orada yaşasınlar diye bunu yapıyoruz. DEAŞ bahanesi ile Afrin'i teröristlere teslim etmek isteyen Haçlı zihniyeti, her iki örgütün de ipini elinde tutmakta, işlerine geldiğinde birini, işlerine geldiğinde ötekini kullanmaktadır. Bu arada da Afrin'i oranın yerlisi olan Kürt kardeşlerimize karşıymış gibi göstermeye, kimisi bizi Suriye'yi işgal etmekle suçlamaya çalışıyor. Yaşanabilir hale getirdiğimiz Rai, Cerablus, El Bab arasındaki alana 100 bine yakın kardeşimiz geri dönüp normal hayatını sürdürmeye başladı. Afrin ve Münbiç’te de aynı şey olacak. Biz aslında Afrin'de, bölgenin huzuruna ve barışa savaş açmış, Haçlı zihniyeti ile mücadele etmekteyiz” diye belirtti.

“OPERASYON BAŞLADIĞINDAN BERİ 3 BİNE YAKIN ASKERLİK BAŞVURUSU YAPILDI”
Zeytin Dalı Harekâtı’nın başarılı ve amacına hizmet eder şekilde devam ettiğinin altını çizen Özkan, son iki yılda 5 bin TIR ve 2 bin uçak dolusu silah ile donatılan teröristlerin sonuncusu da imha edilene kadar bu operasyonlar devam edeceğini vurgulardı. Özkan; “Operasyon başladığından beri 3 bine yakın askerlik başvurusu yapılmış. Bunların içerisinde vatan hasreti ile yanan Suriyeli kardeşlerimiz de bulunmakta. Bu da göstermektedir ki, sınırlarımızı tüm terör örgütünden arındırmayı hedeflediğimiz şu günlerde, hep birlikte vatanımıza, bayrağımıza ve kahraman ordumuza daha da sıkı sarılmaktayız. Biz ‘Zalimin celladı adalettir’ anlayışı ile tarihimizden bu yana olduğu gibi, inşallah o bölgeden zalimleri temizleyerek, yöre halkının vatanlarına dönmelerini sağlayacak, adaletin, hoşgörünün ve huzurun gölgesinde yaşamalarına vesile olacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER