AGD ÇANAKKALE'YE ÇIKARMA YAPTI

AGD ÇANAKKALE'YE ÇIKARMA YAPTI

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümünde yüzlerce gençle birlikte Çanakkale’ye çıkarma yaptı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi, Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümünde Çanakkale’ye gezi düzenledi. ‘Düşmana bu vatan geçilmez’ diyen ve destan yazan dedelerini unutmayan AGD üyeleri, Akbaş Şehitliği’nde bir tas çorba içerek ve daha sonra şehit dedelerinin mezarlarını ziyaret ederek dualar etti. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi İmam Hatipler Komisyonu Başkanı Ömer Faruk Çağrıcı, Çanakkale’de gençlere hitap ederek; Çanakkale’den dersler ve ibretler alınması gerektiğinin vurgusunu yaptı. Başkanı Çağrıcı, “Her birimiz şu soruyu kendimize sormalıyız: Seyit onbaşı ve diğer mücahit Mehmetçikler gibi, şartlar ne olursa olsun ‘Ya Allah’ deyip, insanlığın ıslah ve ihyası için mi çalışıyoruz? Yoksa İngiliz ordusunda bulunan Hintli, Yeni Zelandalı Müslümanlar gibi para, menfaat vs. için şuursuzca davranıp, insanlığın ifsat ve yok olması için mi çalışıyoruz? Müslümana yakışan, şuurlu bir şekilde yeryüzünün saadeti için çalışıp, Ahirette huzura ermektir. Binlerce gencimizle on dördünde, on beşinde, on altısında hakka yürüyen şehitlerimizin huzurundayız. İşte bu boğaz; Çanakkale boğazı. Burada deniz tuzdan ve sudan ibaret değil. İşte bu topraklar, Gelibolu toprağı. Bu topraklardan sadece çayır, çimen ve ağaç fışkırmıyor. 103 yıl öncesinden gelen sesler. Top sesleri, tüfek sesleri, insan sesleri. Tekbirler ve şehadetler. Bugün burayı gezerken toprağa, denize ve gökyüzüne şahadet mertebesine ulaşmakta olan on beş yaşlarında bir delikanlının gözüyle bakalım. Bugün burayı gezerken metrekareye düşen 6 bin merminin kokusunu alalım. Bugün burayı gezerken taze gelin gibi, kurban gibi kınalanıp cepheye gönderilmiş 45 kiloluk bedenlerin mücadelesini düşünülelim” dedi.  

“ÇANAKKALE’DE İSLAM KARDEŞLİĞİ VARDIR”
Çanakkale’de ecdadın hakkın batıla galip gelmesi için şehit düştüğünü belirten Çağrıcı, “ Ecdadımız bu İslam topraklarını emperyalistlere çiğnetmemek için Hakk’a yürüdü. Müslümanların birliği ve dirliği için Hakk’a yürüdüler. İslam’ın baş şehri ‘İstanbul düşmesin’ diyerek Hakk’a yürüdüler. Mekke için, Medine için, Kudüs için, Şam için, Bağdat için, Diyarbakır için Hakk’a yürüdüler. Burada Türk, Kürt, Arap, Boşnak, Arnavut tüm ecdadımızın ortak bir dili vardı: Allahu Ekber. Çanakkale’de İslam kardeşliği vardır. Çanakkale’de İslam Birliği vardır. Çanakkale’de şehadet aşkı, cihat ruhu vardır” diye konuştu.

“ÇANAKKALE HEPİMİZİN EN ÖNEMLİ EV ÖDEVİDİR”
Tarihini bilmeyen milletlerin coğrafyasının başkaları tarafından çizildiğini anlatan Çağrıcı, “Çanakkale hepimizin en önemli ev ödevidir. Bu ödevin sınavı cihattır. Bu ödevin sonunda geçme notu ya şehadettir, ya gaziliktir. Bu ödevi yaparken başvurulacak kaynak şuurdur. Her savaşın öncesi ve sonrası iyi analiz edilmelidir. Farkında olarak ya da olmayarak Siyonistlerin hizmetine giren bir takım odaklar Osmanlı’yı peş peşe savaşlara sürükleyerek ve aynı zamanda ırkçılık fikriyatının gereklerini yaparak İslam Birliği’ne kastetmişlerdir. Elbette ümmetin güneşleri bir hilal uğruna can vermiştir. Ancak ittihatçı kadroların birçoğu nelere sebep olduklarını çok sonra fark edebilmişlerdir” şeklinde ifade etti.

“YAHYA ÇAVUŞLARIN VE SEYİT ONBAŞILARIN AŞKI DEVAM ETMEKTEDİR”
Çanakkale’de dünyanın iki büyük donanması boğazın sularına gömüldüğünü ama Almanya yenilince Osmanlı’nın da yenik sayıldığını anlatan Çağrıcı, “Birinci Dünya Savaşı neticesinde İstanbul işgal edilmiştir. Mekke, Medine, Kudüs emperyalizmin tasallutu altına girmiştir. Filistin topraklarında İsrail’i kurma çalışmaları başlamıştır. Koca bir İslam Birliği 60 kadar parçaya bölünmüştür. İşte ülkemiz NATO üsleriyle, füze kalkanlarıyla, patriot rampalarıyla donatılmıştır. Bütün bunlara rağmen Yahya çavuşların ve Seyit onbaşıların aşkı, inancı, azmi ve ruhu devam etmektedir. Bu ruh Anadolu Gençlik erlerindeki ruhtur. Bu ruh Milli Görüş erlerindeki ruhtur” şeklinde konuştu.

“DÜNYANIN MİLLİ GÖRÜŞ RUHUNA İHTİYACI VARDIR”
Birinci Dünya Savaşı ve İkinci Dünya Savaşı ile şekillenen mevcut dünya düzeninin savaşlara son veremediğini belirten Çağrıcı, “Zulüm, kan ve gözyaşı devam etmektedir. Şimdi dünyanın yeniden Mekke’nin fethi ruhuna, Kudüs’ün fethi ruhuna, İstanbul’un fethi ruhuna, Çanakkale zaferinin ruhuna ihtiyacı vardır. Şimdi dünyanın Milli Görüş ruhuna ihtiyacı vardır. Bir buçuk milyar İslam âleminin ve yedi milyar dünya nüfusunun bu ruha ihtiyacı vardır. Çanakkale Kur’an ile barışık olmaktır. Çanakkale Efendimiz (sas) ile barışık olmaktır. Çanakkale Rabbimiz ile barışık olmaktır. Bizler her yıl iki yüz elli bin gencimizi buraya taşıyarak bu ruhla buluşturmaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerini bitirdi. 

HABER MERKEZİ

 

        

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER