AGD LİSE BAŞKANLARI TOPLANTISI KIBRIS’TA YAPILDI

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Merkez Liseler komisyonu tarafından 30 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında Şube Liseler Komisyon Başkanları toplantısı yapıldı. Kıbrıs’ta yapılan toplantıya Denizli’den AGD Denizli Şube Liseler Komisyonu da katıldı.

AGD LİSE BAŞKANLARI TOPLANTISI KIBRIS’TA YAPILDI

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Merkez Liseler komisyonu tarafından 30 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında Şube Liseler Komisyon Başkanları toplantısı Kıbrıs’ta yapıldı. Denizli’den AGD Denizli Şube Liseler Komisyonu’nun da katıldığı toplantıda bir konuşman AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Kıbrıs’ın önemine değinerek, Erbakan Hoca’nın Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’a yazmış olduğu mektubu kendi elleriyle götürüp Rauf Denktaş’a teslim ettiğini anlattı. Başkan Turhan, şunları aktardı: “O dönemde mektubu açıp okuyan Rauf Denktaş, şunları aktardı; ‘Erbakan Hoca 1974 yılında beni çok zorladı. Buranın manevi kalkınmasına ihtiyaç var, buraya İmam Hatip Okulu açılsın. Eğer İmam Hatip Okulu açmazsa Rauf Denktaş, 30 yıl sonra bu nesil başına bela olur.’ ‘Bakın aradan 30 yıl geçti. Bu nesil beni yok etmek için geldiler. Konutumun önüne kadar eylem yaptılar, tepkilerini ortaya koydular. Keşke Erbakan Hoca’nın söylediklerini gerçekleştirseydim, burada bir manevi kalkınmayı ortaya koysaydım’ dedi.”

“KIBRIS’TAN ASLA VAZGEÇEMEYİZ”
Erbakan Hoca’nın dirayetiyle Kıbrıs’ın fethinin gerçekleştiğini aktaran Başkan Turhan, “İslam’ın ortaya koyduğu fetih anlayışında toprağın altındakiler değil, toprağın üstündekilerin inancını düzgün bir şekilde yaşayacak haline getirilmesi insanın kalbinin gönlünün fethedilmesi mücadelesi vardır. Hz. Osman döneminde düzenlenen seferde şehit olan Peygamber Efendimizin Halası Ümmü Haram, Kıbrıs’ta, Larnaka’da metfundur. Kıbrıs’tan asla vazgeçemeyiz. Kıbrıs’tan Türkiye’nin vazgeçmesi tüm İslam coğrafyasının felaketi olur. Dedi

Turhan konuşmasında,”Tüm Liseli gençliğine ulaşmak, derdimizi, davamızı, aşkımızı anlatmak görevimizdir. Üniversite çalışmasını beslemek ve Üniversitelere donanımlı gençler göndermek görevimiz olmalıdır. dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205