AGD YAZ ETKİNLİKLERİ SONA ERDİ

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi’nin düzenlediği kız ve erkek öğrencilere yönelik 5 haftalık Yaz etkinlikleri Programı sona erdi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi Ortaokullar Komisyonunun düzenlemiş olduğu kız ve erkek öğrencilere yönelik 5 haftalık Yaz etkinlikleri Programı sona erdi.

Yaz etkinliği programı çerçevesinde öğrencilere Kur-an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Örnek Şahsiyetler eğitimleri verilerek, geziler, piknikler, sportif faaliyetler ve ziyaretler yaptırıldı.

Yaz Etkinliği programı hakkında açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, Ülkemizin geleceğini şekillendirecek, manevi değerlerini ayakta tutacak, güzel ahlakı kendine düstur edinen nesiller yetiştirmenin gayretinde olduklarını vurgulayarak, İslam’ı yaşamak gibi yaşatmanın da önemli olduğunu aktardı. İslam’ı çocuklarımıza doğru şekilde anlatmanın derdindeğiz. dedi 

COĞRAFYAMIZIN EN TEMEL İHTİYACI İSLAM’DIR, İSLAM KARDEŞLİĞİDİR 
Toplumumuzda  “Kötü örneklerin olumsuz etkisinin olduğu yadsınamaz ama araştıran, doğru adreslerle tanışan gençlerde bir sıkıntı olmuyor. İslam’ın ne olduğunu anladıklarına bağlılıkları daha da artıyor. İslam’ı yaşamak yoldaki bir taşı kaldırmaktır, yetimleri sarıp sarmalamaktır, komşusu açken tok yatmamaktır, insanlara faydalı olmaktır, kibirlenmemek, alçak gönüllü olmaktır, yaşamak insanı yaşatmaktır. İslam’ı yaşamak, masum bir insanı öldürmenin bütün insanları öldürmek gibi olduğunu bilmektir” dedi. Gerçekleştirilen yaz etkinliklerinin uzun vadede hem gençler hem de ülke için büyük önem taşıdığını belirten Öztürk, “Çocuklarımız bizim için değerli ve yaz etkinlikleri de bu değerle mündemiç. Kalbinde inanç olmayan nesillerin içerisinde yaşadıkları topluma da diğer insanlara da zarar vermeleri çok kolaydır. Karıncanın hakkını gözeten nesillere ihtiyaç vardır. Öte yandan bugün bu coğrafyanın en temel ihtiyacı İslam’dır, İslam kardeşliğidir” dedi.

AGD HANIMLAR ORTAOKULLAR KOMİSYONU YAZ ETKİNLİKLERİ PROGRAMI ÇERÇEVESİNDE YAŞLILARI UNUTMADI
AGD Hanımlar Ortaokullar Komisyonu da Yaz Etkinlikleri programı çerçevesinde huzurevini ziyaret ederek yaşlıları unutmadı. Yaşlıların öneminden bahseden Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Hanımlar Komisyonu Başkanı Ayşe Zeybek, "Toplumumuzun geçmişten günümüze taşıdığı en önemli özelliklerinden birisi yaşlılarına karşı gösterdiği sevgi ve saygıdır. Yaşlılarımız, geçmişimizi geleceğe taşıyan, yarınlarımızı kuran, millet olma bilincinin tarih sayfalarını dolduran çınarlarımız olarak, kültür ve medeniyetimizin en değerli taşlarıyla süslenmiş baş tacımızdır. Onların duası sayesinde bizler millet olarak, devlet olarak belalardan ve felaketlerden korunuyoruz" ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211