AGD’DEN 31 ARALIK GECESİ MEKKE’NİN FETHİ PROGRAMI

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi 31 Aralık Pazartesi Günü’nü 1 Ocak Salı Günü’ne bağlayan gece Denizli Büyükşehir Belediyesi EGS Kongre Ve Kültür Merkezi’nde Mekke’nin Fethi Programı düzenleyecek.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi yılbaşında Denizli Büyükşehir Belediyesi EGS Kongre Ve Kültür Merkezi’nde Mekke’nin Fethi Programı düzenleyecek.  Konuyla ilgili açıklama yapan AGD Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, yaptığı açıklamada, “Miladi takvimle 2018 yılını birkaç gün sonra geride bırakacağız ancak unutmamamız gereken olaylar var. Dünyanın birçok yerinde insanlar savaşların ve çatışmaların gölgesinde yaşam mücadelesi verirken, emperyalizm eğlence sektörünün renkli ışıklarıyla geniş kitlelerin gözlerini boyuyor. Kitlesel göz boyamanın enstrümanlarından biri de hazırlıkları günler öncesinden başlayan yılbaşı gecesi eğlenceleridir.

Biz yılbaşı gecesi eğlencesi adı altında tüm dünya halklarına çirkinliklerin ve kötülüklerin dayatılmasına karşı tavır almanın İslam’ın bir gereği olduğuna inanıyoruz. ‘Milli Piyango’ adı verilen oyunla kitlelerin kumarla buluşturulmasını sağlayan, her türlü kötülüğe giden yolları açan, birçok gencin çeşitli bağımlılıklara yakalanmasına sebep olan, birçok insanda iffet duygusunu zedeleyen her türlü eğlence anlayışını reddediyoruz. Biz yılbaşı kutlamalarının bu ülkenin emperyalizm tarafından sömürülmesine hizmet eden vasıtalardan biri olarak görüyoruz. Alkol müptelası haline getirilen bir nesil sağlıklı düşünme ve sömürüye karşı direnme vasfını kaybediyor. Aynı şekilde devlet eli yürütülen şans oyunlarının toplumda telafisi mümkün olmayan bir yozlaşmaya yol açtığını görüyoruz.

Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak 31 Aralık Pazartesi Günü’nü 1 Ocak Salı Günü’ne bağlayan gece 81 şubemizde yaklaşık 600 kadar noktada Mekke’nin Fethi Programı düzenleyeceğiz. Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke İslam Ordularınca 1 Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Biz bu programları düzenlerken fethin hicri ya da miladi yıldönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmadan ziyade fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz. Ayrıca biz, İstanbul’un Fethini Diyarbakır’a, Diyarbakır’ın Fethini Kudüs’e, Kudüs’ün Fethini Mekke’ye ve Mekke’nin Fethi’ni de vahyin insanlığa olan çağrısına bağlamayan her anlayışın eksik olduğunu düşünüyoruz. Herkesi Mekke’nin Fethi Programına davet ediyoruz. Programımız, İlahiyatçı Mustafa Eras Hocamızın konuşması, Siteler Camii İmam Hatibi Hasan Soyuçok Hocamızdan Kur’an-ı Kerim tilaveti, Fatih Budak kardeşimizden ezgiler, şiir dinletisi, sinevizyon gösterileri, Siyer-i Nebi yarışması ödül töreni şeklinde olacaktır” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193