AGD'DEN RAMAZAN AYINA SAYGI GÖSTEREN ESNAFA ÖDÜL

AGD'DEN RAMAZAN AYINA SAYGI GÖSTEREN ESNAFA ÖDÜL

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi Tanıtım ve Medya Komisyon Başkanlığı, Ramazan ayına gösterdikleri saygı ve hassasiyetlerinden dolayı Denizli’deki tespit ettikleri esnafları ziyaret ederek, tebrik belgesi takdiminde bulundu.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi Tanıtım ve Medya Komisyon Başkanlığı, Ramazan Ayı’na gösterdikleri saygı ve hassasiyetlerinden dolayı Denizli’deki tespit ettikleri esnafları ziyaret ederek, tebrik belgesi takdiminde bulundu.  Konu ile ilgili açıklama yapan AGD Denizli Şubesi Tanıtım ve Medya Komisyon Başkanı Ekrem Çetin, “Her gününde ayrı bir maneviyat olan Ramazan ayını idrak ettik. Denizli’de Ramazan ayının maneviyatına hürmet edip oruçluya saygı gereği ve oruca olan hürmetlerinden dolayı yemek sektöründe hizmet veren bazı lokantaların, işyerlerinin Ramazan boyunca kapatan işyeri sahiplerini tespit ettik. Üzerinde; ‘Nebevi mesajına ittiba etmenin bir göstergesi olarak bu Ramazan ayında müessesenizde göstermiş olduğunuz hassasiyetinizden dolayı teşekkür eder Rabbimizden hayırlı, bereketli ve bol rızıklar ihsan etmesini temenni ederiz” yazılı belgeyi hediye ettik.  Şunu biliyoruz ki ecdadımız İslam medeniyetini öyle güzel yaşamış ve yaşatmış ki Osmanlı da yaşayan azınlıkların Ramazan ayında Müslümanlar oruçlu diye ortalıkta dolaşan çocuklarına dahi açıkta yemek yedirmediklerini biliyoruz. Medeniyetimizin bu duyarlılıklarını asla kaybetmemeliyiz” dedi.

“BU HASSASİYETİ HEPİMİZ GÖSTERMELİYİZ”
Bir kokoreç lokantasında ustabaşı olarak çalışan Ordulu Nurettin Usta, ziyaretten çok duygulandı.  “Bunca senedir, oruca bu seneki kadar ilgisiz kalındığını görmedim. Halbuki havalar serin geçti. Bizim çocukluğumuzda küçük büyük herkes oruç tutardı. Sokakta oruç yiyeni göremezdik. Anadolu Gençlik Derneği’nin konuya duyarlılığını görünce o günleri hatırladım. Bu hassasiyeti hepimiz göstermeliyiz. Dinimiz olmasa hayatın ne önemi var?” diye konuştu.   

 

HABER MERKEZİ

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193