AGD'DEN VELİLERE SEÇMELİ DERS UYARISI

AGD'DEN VELİLERE SEÇMELİ DERS UYARISI

İlkokul 4. sınıf, ortaokul 5., 6. ve 7. sınıflar ile lise 9., 10. ve 11. sınıflarda okuyan öğrencilerin 23 Şubat’a kadar okul müdürlüklerine seçmeli ders dilekçelerini vermeleri gerekiyor. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, öğrenci velilerini; ‘Kur’an-ı Kerim’, ‘Peygamberimizin Hayatı’, ‘Temel Dini Bilgiler’ gibi seçmeli dersler konusunda duyarlı olmaya davet etti.

Ortaöğretimde okuyan öğrenciler için seçmeli ders süreci başladı. Öğrenciler, önümüzdeki yıl öğrenim göreceği seçmeli derslerle ilgili 23 Şubat tarihine kadar tercih yapabilecek.

İlkokul 4. sınıf, ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflar ile lise 9, 10 ve 11. sınıflarda okuyan öğrencilerin 23 Şubat’a kadar okul müdürlüklerine seçmeli ders dilekçelerini vermeleri gerekiyor. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, “Nüfusumuzun yüzde 99’u Müslüman bir ülkede Kur’ân-ı Kerim ve Siyer derslerini bütün öğrencilerimizin almasını sağlamamız gerekir. Allah’ın Kitabı ve kutlu Peygamberi’nin örnek ahlâkı ile tanışmayan bir gençliğin, kendi öz değerlerinden uzaklaşarak her türlü batıl ve sapık düşünceye açık hale geleceğini ve geleceğimizi tehlikeye sokacağı bilinmelidir. Bütün öğrenci velilerini ‘Kur’an-ı Kerim’, ‘Peygamberimizin Hayatı’, ‘Temel Dini Bilgiler’ gibi seçmeli dersler konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi. İlahiyatçı Yazar Ekrem Çetin ise,  “Kur’an-ı Kerim ahlakından mahrum bir nesilden ailesine ve milletine hayır gelmez. Bütün veliler çocuklarının kendilerine yakışır bir evlat olmasını beklerler. Onun için velilerin Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer dersini seçerek çocuklarını yönlendirmelerini bekliyoruz. Bu çocukların hem geleceği için hem de dini noktada daha iyi yetişebilmesi için çok önemlidir” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER