AGD’NİN SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI’NDA, KAYITLAR 28 KASIM’A KADAR UZATILDI

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi Liseler Komisyonu Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Peygamber Efendimizin hayatını konu alan ödüllü ‘Liseli Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması’ için kayıtların 28 Kasım’a kadar uzatıldığı bildirildi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi Liseler Komisyonu Başkanlığı, Türkiye’nin 81 ilinde aynı zamanda 15 Aralık’ta düzenlenecek ‘Liseli Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması’ hakkında yazılı basın açıklamasında bulunarak; kayıtların, 28 Kasım’a kadar uzatıldığının a bildirildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Tüm lise öğrencilerini yarışmaya katılmaya davet eden Liseler Komisyonu, Yarışmaya www.efendimizinizinde.com internet adresinden başvuruda bulunabilecek.

Sınava başvuran Lise öğrencileri Ahmed Cevdet Paşa’nın kaleminden Son Peygamber Hz Muhammed (s.a.v) adlı kitaptan yarışmaya tabi tutulacak. Öğrenciler kitaplara AGD İl ve İlçe Temsilcilikleri’nden ulaşabilecek. Yalnız bu anlamlı yarışma için gençlerimiz hem Denizli geneli hem de Türkiye geneli ödüllendirilecektir. Düzenlenecek olan yarışmada Denizli geneli ödüller ise şöyle; Birinciye 6 aylık eğitim Bursu 200 TL, ikinciye 6 aylık Eğitim Bursu 150 TL, üçüncüye 6 aylık Eğitim Bursu 100 TL, dördüncüye ve beşinciye 150 TL kitap çeki, 6’ncı ve onuncu arası kitap seti. Türkiye geneli yine birinciye 8 Bin TL, ikinciye 6 Bin TL, üçüncüye 4 Bin TL. Şeklinde olacaktır. Aynı zamanda ödüller erkek ve kızlar arasında ayrı ayrı derecelendirme yapılarak verilecektir. Biz gençliğimizin örnek olmasını, önder olmasını arzuluyoruz. Bunun için de en büyük örneği ve önderi gençlerimize Peygamber Efendimizi gösteriyoruz. Gençlik bir ülkenin motor gücüdür. Ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde önemli bir unsurdur.

Biz gençliğimizin örnek olmasını, önder olmasını arzuluyoruz. Bunun için çalışıyoruz. Bu ülkenin gençliğini şuurlandırmak ve milletine faydalı hale getirmek bizim en büyük vazifemizdir” denildi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER