AĞIRMAN; 'RAHMETLİ SAVCIMIZIN SÖZLERİ BİZİM İÇİN BİRER VASİYETTİR'

AĞIRMAN; 'RAHMETLİ SAVCIMIZIN SÖZLERİ BİZİM İÇİN BİRER VASİYETTİR'

MHP Denizli Milletvekili Aday Adayı Doçent Dr. Ferhat Ağırman geçen yıl elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Şehit Mustafa Alper'in ölüm yıldönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

MHP Denizli Milletvekili Aday Adayı Doçent Dr. Ferhat Ağırman geçen yıl elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Şehit Mustafa Alper'in ölüm yıldönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu. Ağırman, "Geçen yıl 10 Mayıs tarihinde görevi başında kaybettiğimiz çok değerli Hukukçu ve Devlet Adamı Denizli Cumhuriyet Başsavcımız Mustafa Alper'i ölüm yıldönümünde Rahmet ve Minnetle anıyoruz” dedi.

MHP Adayı Ağırman 16 Ekim 2016 tarihinde rahmetli Başsavcı Mustafa Alper’le birlikte konuşmacı olarak katıldığı panelde söylemiş olduğu sözlere atıfta bulunurken,  “Rahmetli Savcımızın bu sözleri bize birer vasiyet niteliği taşımaktadır” dedi. Doçent Dr. Ferhat Ağırman, “Bu panelde ilk önce  değerli vatan şairimiz Namık Kemal'in Hürriyet kasidesinde geçen;  'Ne mümkün zulm ile bidâd ile imhâ-yı hürriyet - Çalış idrâki kaldır muktedirsen âdemiyetten' dizelerini ifade ederek, insan doğasının en temel özelliklerinden birisinin temel ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra ki en önemli ihtiyacının hürriyet olduğunu belirtmiştir. 15 Temmuz'da Türk Milleti'nin hürriyetini hiçe sayarak, kendi anlayışlarına uygun bir dayatmayı Türk Milletine zerk etmeye çalışanlarla, Devletin bekası için, içerideki hain statükocu yapıların karşısına cesurca dikilenlerin mücadelesine Türk tarihi boyunca sıkça rastlanmıştır. O günkü konuşmasında savcımız Alper, ‘Türk Milleti olarak yeri geldiği zaman ülkemiz için ölmek gerekirse çıkıp ölmeyi göze alırız’ demişti. İşte bu sözleriyle Türk Milleti'nin ne büyük fedakarlıklar yapabileceğini de ifade etmiştir. Ayrıca o geceyle ilgili savcımızın, bir ihtilal girişimi halkın ve demokrasiyi sevenlerin, ülkeye sahip çıkanların, silahsız insanların girişimiyle engellendiğine vurgu yapması ile de, Türk Milleti'nin vatan ve hürriyet aşığı olduğunu söylemiştir. Rahmetli Alper’in Türk Milleti adına temennilerinde, bu topraklarda sonsuza kadar bu heyecanımızı, bu mutluluğumuzu ve bu mücadele aşkımızı kaybetmememiz gerektiğinin altını önemle çizmiştir. Devletin bekası için kahramanca, canla başla FETÖ ve diğer terör örgütleriyle mücadele ederek görevini en iyi şekilde icra eden Şehit başsavcımız Mustafa Alper'i bu duygu ve düşünceler ile rahmet ve minnetle anıyorum" şeklinde konuştu.

 

YEŞİM AYDEMİR

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER