Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği işbirliğinde ‘Denizli'de Ticaretin Derin Kökleri: Ahilik Paneli ve Son Ahiler Fotoğraf Sergisi’nin açılışı yapıldı.

Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları başladı

Denizli'de 2019 yılı Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları kapsamında etkinlikler başladı. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği işbirliğinde ‘Denizli'de Ticaretin Derin Kökleri: Ahilik Paneli ve Son Ahiler Fotoğraf Sergisi’nin açılışı yapıldı. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda yapılan etkinliğe; AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, önceki dönem milletvekili Mehmet Yüksel, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği, oda başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlik, 50’ye yakın fotoğrafın ve Ahilik kültürüne dair tarihi vesika örneklerinin yer aldığı serginin açılışı ile başladı.

"BİZİM MEDENİYETİMİZ AHİ KÜLTÜRÜNE DAYANIR"

Sergiye emek veren herkese teşekkür eden AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, “Bizim medeniyetimiz Ahi kültürüne dayanır. Ahi kültürü sadece üretmeyi değil, hakça paylaşmayı, Ahi Evran-ı Veli’nin geleneğini sürdürmeyi ve bu çerçevede dünyada adalet ve barışı egemen kılmayı hedefler. İnşallah rabbim bu güzellikleri gelecek kuşaklara da aktarmayı nasip eylesin” diye konuştu. Açılışın ardından protokol üyeleri sergiyi gezdi, demir dövdüler, ayrıca vatandaşlara keşkek ve simit ikramında bulundular. Daha sonra program Denizli'de Ticaretin Derin Kökleri: Ahilik Paneli ile devam etti. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Öğretim Üyesi Turgut Tok, Denizli Ticaret Odası (DTO) önceki dönem başkanı Mehmet Yüksel, DTO önceki dönem Meclis Başkanı Mehmet Gökçe ve Denizli Ahi Sinan Derneği Başkanı Ali Ordu, panelde konuşmacı olarak yer aldı.

AHİLİK KÜLTÜRÜ HAFTASI ETKİNLİKLERİ SÜRECEK

2019 yılı Ahilik Kültürü Haftası kutlamaları bugün de devam edecek. Yarın; İl Kutlama Komitesi Atatürk Anıtı'na (valilik yanı) çelenk koyacak. Kutlama komitesi tarafından Denizli Valisi Hasan Karahan ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın ziyaret edilmesinin ardından, program saat 11.00'de Bayramyeri Meydanı'nda devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193