Ahmet Dede PAÜ Hastanesi’nde şifa buldu

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kalp rahatsızlığı nedeniyle başvuran 90 yaşındaki Ahmet Soyuçok, Kalp Damar Cerrahisi AD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilgin Emrecan ve ekibinin başarılı operasyonuyla sağlığına kavuştu.

Ahmet Dede PAÜ Hastanesi’nde şifa buldu

rahatsızlığı nedeniyle hastanemize başvuran 90 yaşındaki Ahmet Soyuçok isimli hastamız PAÜ Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi AD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bilgin Emrecan ve ekibinin başarılı operasyonuyla şifa buldu. Ameliyat hakkında bilgi veren Prof. Dr. Bilgin Emrecan şunları söyledi:

“90 yaşında hasta hastanemize akciğer ödemi ile başvurdu, yapılan tetkiklerinde aort kapağında ileri daralma, aortunda genişleme ve mitral kapağında da ileri derecede kaçak bulundu. Ameliyat önerilen hasta ileri yaşına rağmen çekinmeden ameliyat olmayı kabul etti. Ameliyatında aort ve mitral kapakları, ilave olarak da aort damarı değiştirildi. Ameliyat sonrası hızla iyileşen hasta 8. günde şifa ile taburcu edildi.”

İleri yaşına rağmen ameliyat olmaktan çekinmeyen hasta PAÜ Hastanesine çok teşekkür ederek, kendisi gibi hastaların ameliyattan korkmamasını gerekiyorsa ameliyat olmasını önerdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER