'AK BELEDİYELER 2019 YOLUNDA'

'AK BELEDİYELER 2019 YOLUNDA'

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı’nca ‘AK Belediyeler 2019 Yolunda’ adıyla düzenlenen bölge toplantılarının Ege ayağı, Denizli 'de ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından ‘AK Belediyeler 2019 Yolunda’ adıyla bölge toplantısı düzenlendi. Colossae Termal Otel’de gerçekleştirilen Ege Bölgesi Belediye Başkanları Toplantısı’na; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illerinden 102 belediye başkanı ile büyükşehir belediye başkan vekilleri, il genel meclisi başkanları ve il yerel yönetimler başkanları katıldı.

“2004’TEN BUGÜNE TAŞ TAŞ ÜSTÜNE KONDU”
Toplantıda konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Denizli tükettiğinden daha fazla üreten, satın aldığından daha fazlasını satan bir şehir. Denizli aynı zamanda turizm, sanayi ve tarım şehri. Denizli sonsuz güzelliklerin olduğu bir şehir. 2004’e kadar bu güzellikler maalesef tam anlamıyla gün yüzüne çıkarılamamış; insanlarımızın kullanımına sunulamamıştı. Özel sektörün gayretlerine, önde gidişine kamu ve yerel yönetimler ayak uyduramamıştı. 2004’te Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’nin belediye başkanı olmasıyla birlikte AK Partimizin, Cumhurbaşkanımızın belediyecilik anlayışı ve hizmetkârlık ruhu vücut buldu. 2004’ten bugüne taş taş üstüne kondu. Gece gündüz el ele verilip çalışıldı. Bugün Denizlimiz büyükşehire ulaştı. 2004’le bugün arasında kıyaslanmayacak kadar yol alındı” dedi. 

“2019 SEÇİMLERİNE ÇALIŞMAYA BUGÜNDEN BAŞLADIK”
AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz ise; “En büyük teşekkürü Sayın Cumhurbaşkanımıza, Genel Başkanımıza etmemiz gerekiyor. Kendisi AK Parti’nin kurucusu olarak bu davada en başta inancı, samimiyeti, hedefi, planlı çalışmayı, disiplini gösteren; yaşantısıyla da örnek olan biri. Genel Başkanımızın tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet inancıyla başta Denizli olmak üzere Ege Bölgesi’nde ve tüm Türkiye’de 2019 gibi önemli bir seçim için çalışmaya bugünden başladık. Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci Denizli’nin yeniden inşası için azimle çalışmaya devam ediyor. Dünyadaki 1 numaralı büyüyen ülke olmak onun inancının bir göstergesi. Bizler çok şanslıyız ki; Ekonomi Bakanımızla burada beraber siyaset yapıyoruz” diye konuştu.

“2018'DE BÜYÜME BEKLENTİMİZ DAHA YÜKSEK”
Türkiye’nin büyüme rakamlarına değinen Ekonomi Bakanı Zeybekci; “Türkiye, 2017 yılında G20 ve OECD ülkeleri içinde bir numaralı büyüyen ülke. Türkiye'nin büyüme ortalaması yüzde 7-8. Kredi derecelendirme kuruluşu yüzde 2,5-2,75'ler seviyesinde tahmin etti. Türkiye'nin büyümesini 4-5 kez revize ettiler. Hala Türkiye'nin gelmesi gereken yeri yakalayamadılar. Yıllık ortalamamızda, Allah'ın izniyle, 7,4-7,5'e kadar gidebileceğimiz bir alan görüyoruz. Türkiye'de ekonomi olumlu bir gidişat izliyor. Bunun en önemli kanıtı; son 1 yılda özel sektörde 1 milyon 600 bin kişinin istihdam edilmesidir. Türkiye'nin 2017 büyümesini kimisi 4,5 kimisi 5 diyor. Biz daha yukarıda bekliyoruz. 2017 yılında biz 2016 yılına göre vermiş olduğumuz yatırım teşvik belgeleri yüzde 81 buçuk artmış. Rakam bazında, adet değil. Kapasite kullanım oranına bakıyoruz, yüzde 80'inin üzerine çıkmış. Onun için 2018'de beklentimiz daha yüksek. İhracatla ilgili yaptığımız çalışmalarda 2 haneli bir ihracat büyümesi 2018 yılında gerçekleşecek. İşsizlik ve istihdam gayet iyi olacak” dedi.

"TÜRKİYE YENİ DÜNYANIN KURUCUSU OLMA MÜCADELESİ VERİYOR"
"Yeni bir dünya kurulacaksa ve yeni bir dünya haritası çizilecekse, Türkiye o yeni dünyayı kuranlardan olma mücadelesi veriyor” diyen Bakan Zeybekci sözlerinin devamında ise; “O yeni haritayı çizenlerden olma mücadelesi veriyor. Eskisi gibi artık ekonomi bakanı gönderilerek yönetilen Türkiye değil, artık milletin malını canından aziz bilenler var. Türkiye ekonomisi öyle kitap atmakla, öyle dalgalandırmalarla veya bir şekilde spekülasyonlarla dengesini kaybedecek bir ekonomi olmaktan çıktı. Satın alma gücü paritesine göre dünyanın 13’üncü büyük ekonomisi. Avrupa'nın 5’inci büyük ekonomisi. 1,8 trilyon Dolarlık satın alma gücüne sahip olan bir ekonomi" ifadelerine yer verdi.

“2019 YEREL SEÇİM HEDEFİ: 50+1”
Oturumlara başkanlık eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya ise 2019 yerel seçim hedefleriyle ilgili şunları söyledi: “Bin 398 belediyemiz var. Bunun 884’ü AK Partili. 20 bin meclis üyesinin de 11 bin 500’ü AK Partili. Sayısal olarak baktığımızda belediyelerde yüzde 60, meclis üyelerinde de yüzde 55’ten daha yukarı bir noktadayız. 2019 Mart’a giderken bizim 50+1’i önce belediyelerde alıp, Sayın Cumhurbaşkanımıza hediye olarak takdim etmek hepimizin boynunun borcu. Kasım’daki seçimlere böyle bir motivasyonla gitmek zorundayız. Ben başaracağımıza inanıyorum. Sizlere yürekten inanıyorum. 50+1’i Türkiye genelinde oy olarak alacağımıza inanıyorum. Bunun için yapmamız gereken şey; seçime AK Parti ailesi olarak birlik ve beraberlik içerisinde gitmek ve son rötuşları doğru yapmak. 2016 rakamlarına baktığımızda yaklaşık 600 binden fazla personeli olan, tüm Türkiye’deki belediyelerin 120 milyardan fazla mali gücü var. Mali olarak baktığımızda devletin gücünün neredeyse 4’te 1’ine tekamül eden bir rakamı konuşuyoruz. Türkiye’de yerel yönetimler çok güçlü. AK Parti de bu gücü sürekli teyit eden ve hükümet politikalarını uygulayan bir parti.”

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER