Ak Gençler Denizli’de toplandı

AK Parti Gençlik Kolları’nın aylık düzenlediği ‘Ege Bölgesi İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’, Denizli’de yapıldı. Toplantıya; Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş de katıldı.

Ak Gençler Denizli’de toplandı

AK Parti Gençlik Kolları tarafından aylık olarak yapılan ‘Ege Bölgesi İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’, Denizli’deki Anemon Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya; Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Akbulut ve Ege Bölgesi’nin Gençlik Teşkilatı katıldı. Toplantıda konuşan AK Parti Denizli Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Akbulut; “Barış Pınarı Harekatı’nda kahramanca savaşan asil ordumuzun kıymetli mensuplarına Rabbimden yeni zaferler kazanmasını niyaz ediyorum. Barış Pınarı Harekatı’nda şehit olan asker ve sivil olan vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığı, yaralı olan vatandaşlarımıza da şifalar diliyorum. Dünya’daki gelişmeleri yakından takip etmek, sorumluluk üstlenmek, inisiyatif kullanmak, ülkemizin kaçınılmaz görev ve sorumluluklarıdır. Bu bilinçle ordumuzun ve milletimizin yanında olmak, yanında durmak bizim boynumuzun borcudur. Tüm mazlum coğrafyalara umut olmuş bu hareketin bir parçası olarak cumhurbaşkanımızın da dediği gibi; ‘Dünyanın neresinde olursa olsun, din kardeşlerimizin dertleri ile dertlenmek bizim ana vazifemizdir.’ Büyük sınavlardan geçmiş bu günlerde yeniden diriliş, yeniden yükseliş sözleriyle çıktığımız bu kutlu davaya katkı veren herkesin rabbim yar ve yardımcısı olsun. Bu dava muhabbettir. Bizler var oldukça hizmet edecek, durmadan, yılmadan var gücümüzle koşacağız. İl yönetimlerine, ilçe başkanlarına samimi ve gayretli çalışmalarından dolayı gönülden teşekkür etmek istiyorum. Bugünden itibaren, tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımızla beraber sevgi ve saygı çerçevesi içinde durmadan, yılmadan davamızın baki kalması için çalışacağız. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağımızın sözünü veriyoruz” dedi.

“HİZMETKAR OLMA ANLAYIŞI İLE DAHA ÇOK ÇALIŞIYORUZ”

“Cumhurbaşkanımızın göstermiş olduğu Türkiye’ye hizmet etme çabası bizleri daha büyük aşkla çalışmaya sevk etti” diyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, şunları söyledi: “Hizmetkar olma anlayışı ile daha çok çalışıyoruz. 2004 yılında bu hizmet ve aşkının kıvılcımı Denizli’de başladı. Denizli, her geçen gün büyüdü. Bizim önümüzdeki liderimiz, örneğimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır. Eğer bu başarılar ortaya çıktıysa onun yol göstermesi ve bizleri yol arkadaşı olarak yanına almış olmasıdır. Denizli’de birçok yol arkadaşımız, özellikle Gençlik Kolları Başkanlığımız, mahalli yönetimlerle beraber olmak iç içe olmak çok güzeldi. 31 Mart’taki seçimlerde hedefe ulaşabildiysek emeğin en büyüğü gençlik kollarımıza aittir. Haklarını helal etsinler. Gerçekten gece gündüz davamızı göğüslememiz için, ipi göğüslememiz için şehrimizin tamamında gençlerimiz bizimle birlikte çalıştı, koştu. Hedefe ulaşmadaki en büyük başarı, birlik ve beraberlikten geçiyor. Birlik ve beraberlik varsa, huzur varsa o evde, o ilde bereket vardır. Bizden sonra gelecek nesillere emaneti sapa sağlam teslim etmek istiyoruz” diye konuştu.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİ ESAS ALDIK”

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “Ege bölgesi olarak bizler, hep birlik ve beraberliği esas aldık. Biz bu desteği birbirimizden alırken değerli Başkanımız Osman Zolan her zaman yanımızda oldu. Bir gün bile desteğini bizden esirgemedi. Biz Denizli’de gençlik kolları, kadın kolları ile birlikte birlik ve beraberlik içinde hareket ediyoruz. Bununda meyvelerini alıyoruz” dedi.

“KONGRELERE ÇOK İYİ HAZIRLANMAMIZ GEREKLİ”

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş; “Ege Bölgesi’nde ilkini gerçekleştireceğimiz, bu istişare ve değerlendirme toplantıları, kongre süreçleri öncesinde teşkilat faaliyetlerimizi gözden geçirdiğimiz, teşkilatımızla paylaştığımız, çeşitli birim faaliyetlerimiz hakkında önümüzdeki yıl yapmayı planladığımız her şeyi burada tartışıyoruz ve fikir alışverişinde bulunuyoruz. Partimiz kurulduğu günden bu yana en önemli kongre süreçlerinden birine hazırlanıyor. Kongre süreçleri, parti içi rekabetlerin kaldırıldığı, kavgaların yaşandığı değil, heyecanımız tazelediğimiz, teşkilatımızı bir bütün olarak tamamladığımız, yeni bir heyecan dalgası oluşturduğu zamanlardır. Kongrelere çok iyi hazırlanmamız gerekli. Bizim en büyük avantajımız da yerel yönetimlerde gençlerin söz sahibi olmasıdır. Cumhurbaşkanımızın öncelikle 30’dan 25’e daha sonra da 18 yaşa düşürüldüğü milletvekili seçilme yaşını sadece göstermelik birkaç ilde bu örnekleri gördük. Sadece milletvekili olarak değil, yerel yönetimlerde söz sahibi olmasını sağladık” diye konuştu. Konuşmaların ardından Başkan Büyükgümüş’e hediye takdim edildi. Toplantı, basına kapalı olarak devam etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER